Egy kaliforniai MFT-bér fizetése

A házassági és családi terápiára szakosodott tanácsadók segítik ügyfeleiket a kapcsolattartásban a házastársával, partnereivel, gyermekeivel vagy szüleivel. Az MFT szakmai gyakorlat a szakma első szintű pozíciója. Kaliforniában gyakornokok működnek egy engedéllyel rendelkező házassági és családi terapeuta felügyelete alatt, terápiás szolgáltatásokat nyújtva és készségeik fejlesztésében. Az MFT gyakornoki díjak fizethetők vagy nem fizethetők, teljes vagy részmunkaidős álláshelyek.

$config[code] not found

MFT belső követelmények

Kaliforniában az MFT gyakorlatokat, beleértve a szakmai gyakorlatot, a viselkedési tudományok tanácsa szabályozza. Az MFT gyakornoknak házassági és családi tanácsadás mesterképzéssel kell rendelkeznie, amely magában foglalja mind a kurzusokat, mind a klinikai tapasztalatokat. A terapeuta a diplomájának befejezésétől számított 90 napon belül MFT-gyakornokként regisztráljon a BBS-ben, majd 3000 órával dolgozik egy LMFT felügyelete alatt, amely legalább kétéves engedélyezett klinikai tapasztalattal rendelkezik. A szakmai gyakorlat fizethető vagy nem fizethető, és tartalmazzon 104 hetes felügyeletet, melyet az MFT engedélyezési vizsga megkezdése előtt hat éven belül be kell fejezni.

Fizetési várakozások

Kaliforniában a házassági és családi terapeuták átlagosan évi 54,470 dollárt szereztek, szemben az Egyesült Államok Munkaügyi Statisztikai Hivatalának 51,690 dolláros átlagával. A nemzeti bérkínálat 29,980 USD és 78,580 dollár volt, éves átlagjövedelme 48.160 dollár volt. Az MFT gyakornok egy belépő szintű pozíció, és a fizetett szakmai gyakorlatokat keresők várhatóan a teljes munkaidőben végzett munkabérek alsó végénél éves fizetést várnak. Néhány fizetett szakmai gyakorlat azonban csak részmunkaidős álláshelyeket kínál. Emellett számos szakmai gyakorlat önkéntes vagy nem fizetett pozíció.

Nemzetközi feladatok

Az MFT gyakornokok dolgoznak az egyénekkel, párokkal, családokkal és csoportokkal a kapcsolati válságok, például a stressz és a szorongás megelőzése vagy megoldása érdekében; gyermek viselkedési problémák; szexuális zavarok; családi konfliktus vagy feszültség; alkohol- és kábítószerrel kapcsolatos kérdések, házasság előtti, különválás és válás tanácsadás; és egyéb kérdések. Számos eszközt és technikát használnak, beleértve az egyéni terápiát, a csoportterápiát, a pszichológiai tesztelést és a távorvoslást - a telefonon vagy az interneten keresztül nyújtanak szolgáltatásokat. Emellett egyéni és családi történeteket is figyelembe kell venniük; minden egyes kliens-munkamenet után írjon előjegyzéseket; és rendszeres felügyeletet kap egy engedélyezett terapeuta egyéni vagy csoportos beállításaiban. 300 órányi személyes pszichoterápiát kell kapniuk, hogy kezeljék személyes problémáikat, amelyek befolyásolhatják szakmai munkájukat.

Karrier kilátások

A BLS szerint a házasság és a családi terápia iránti kereslet országszerte növekszik. Mivel a mentális egészségügyi szolgáltatások biztosítási lefedettsége növekszik, egyre több ember keres segítséget a személyes és családi élet nyomására. A BLS előrejelzi a házassági és családi terapeuták munkahelyeinek 31 százalékos növekedését országos szinten 2012 és 2022 között. Kaliforniában, mint más államokban, a vidéki területek a legjobb munkalehetőségeket kínálják.