Technikai asszisztens feladatai

A technikai asszisztensek folyamatos támogatást nyújtanak annak biztosítására, hogy az ügyfélvállalat üzleti modelljeit hatékonyan kezeljék. A technikai asszisztens fő feladata, hogy tanácsokat, segítséget és képzést nyújtson a berendezések vagy szoftverek telepítésével, működésével és folyamatos karbantartásával kapcsolatban. A technikai asszisztensek számos iparágban dolgoznak, a gyártástól a médiáig a szoftverfejlesztésig.

$config[code] not found

Adminisztratív szerep

papírmunka 3 kép a chrisharvey-tól a Fotolia.com-tól

A műszaki asszisztens támogatást nyújt a technikai személyzetnek a beérkező levelek felülvizsgálatával és a megfelelő lépések meghatározásával. A technikai asszisztenseknek fel kell készíteniük a levelezést a technikai feladatok más munkatársakra történő átruházására, hogy jó írási készségekkel és szilárd matematikai ismeretekkel rendelkezzenek. A technikai asszisztens feladata a vállalati stratégiák átírása a magasabb szintű vezetésből és a dokumentumtervezet véglegesítése. A pontosság érdekében az új gépek vagy számítógépes szoftverek bevezetésével kapcsolatos használati utasításokat és szolgáltatási kézikönyveket is kijavítja. A műszaki asszisztensek minden olyan dokumentumot is készítenek, amikor egy tervezési modellt módosítanak, és felelősek a helyszínen kívüli utazási tervek és kinevezések összehangolásáért.

Kommunikációs szerep

ember a laptop és a telefon képe által GeoM a Fotolia.com

A technikai asszisztenseknek kiváló kommunikációs készségekkel kell rendelkezniük, mivel várhatóan hatékony segítséget nyújtanak mind a belső, mind a külső ügyfelek számára, amint azt a HR menedzsment honlapján jelezték. Gyakran együttműködnek a minőségbiztosítási osztálygal, következetesen foglalkozva a termék kulcsfontosságú specifikációinak vagy hatékonysági szintjeinek bármely rendellenességével. A technikai asszisztensek folyamatos elemzést végeznek a termékkutatási eredményekről, és felhasználják a megállapításokat, hogy jelentést tegyenek a felső vezetésnek vagy az illetékes osztályoknak a folyamatos fejlődés folyamatának akadályairól. A technikai asszisztensnek ügyelnie kell a különböző szervezeti egységekkel való kapcsolattartásra, elfogadva a kritikát, és át kell dolgoznia egy tervezési végrehajtást az üzleti igényeknek megfelelően. Őnek képesnek kell lennie arra, hogy kommunikáljon az üzleti élet minden szintjén dolgozó alkalmazottakkal és a nyilvánosságtól származó, a termékkel vagy szolgáltatással kapcsolatos technikai kérdésekkel kapcsolatos érdeklődéssel.

Speciális készségek

Ewe Degiampietro számítógépes képe a Fotolia.com-tól

A technikai asszisztensek kötelesek folyamatosan értékelni a termék teljesítményszintjét, hogy a tervezés és a funkcionalitás megfeleljen az előre meghatározott kritériumoknak. A technikai asszisztensnek tipikusan szüksége van arra, hogy adatbázisok, táblázatok vagy kulcsfontosságú technikai fájlok formájában pontos digitális rekordokat tartson fenn a beállított automatizált rendszereken keresztül. A technikai asszisztensnek is képesnek kell lennie arra, hogy azonosítsa a termék fejlesztésének akadályait, és kapcsolatot tartson a beszállítókkal, hogy szükség esetén megfelelő eszközöket és tervrajzokat vásároljanak fejlesztési célokra. Segítenie kell a technikai értékesítésben, és jóváhagynia kell az új termékfejlesztések tervezési specifikációit. A technikai asszisztensek gyakran az informatikai és üzleti szektorban dolgoznak, és várhatóan különböző számítógépes alkalmazásokban és szoftverrendszerekben jártasak. Várhatóan széles körű ismeretekkel rendelkeznek a különböző osztályok működéséről és arról, hogy ezek hogyan ütközhetnek egymással. Bárki, aki technikai asszisztensként kíván pályafutást folytatni, általában iparági szintű és legfeljebb 3 éves irodai adminisztratív munkatapasztalatot igényel.