Szoftverspeciális munkaköri leírás

A szoftver szakemberek adatbázis-kezelő rendszereket, számítógépes alkalmazásokat és operációs rendszereket terveznek, tartanak fenn és hajtanak végre; elemzik a szervezeti szoftverek igényeit, megoldásokat dolgoznak ki, és karbantartják a PC szoftvereket és hardvereket. A számítógépek és az informatikai alkalmazások széleskörű használata a modern munkakörnyezetben és a szoftveres megoldások szükségessége miatt a szoftver szakemberek a munkahelyen a legkeresettebb IT szakemberek közé tartoznak.

$config[code] not found

Szoftver megoldások

A nagy szakemberek, kormányzati hivatalok, oktatási intézmények és több helyszíni szervezetek informatikai csapata általában egy szoftver szakember vagy szakember. Szintén lehet egy olyan egység, amely ezen munkamódszerekben a szoftverekkel kapcsolatos munkával és alkalmazási területekkel foglalkozik. Megérti és elemzi a konkrét szervezeti feladatokat és funkcionális szempontokat, számítógépes technikákat és matematikai logikát alkalmaz, hogy megoldásokat vagy programokat készítsen, és meghatározza, hogy milyen telepített rendszerekre van szükség. Az érett üzleti folyamatokkal rendelkező munkahelyi környezetben a már használatban lévő informatikai rendszereket és alkalmazásokat módosítja, javítja és javítja.

Üzleti egységek csapatai

Szoftver-szakember felelős a szoftver / IT megoldások nyújtásáért a szervezet üzleti oldalára. Az információs tisztviselővel (CIO) és más informatikai csapat tagjaival gyakran együttműködik az üzleti egység vezetőivel, projektvezetőivel és funkcionális vezetőivel, és megvitatja a konkrét üzleti igényeket és követelményeket. Megméri az üzleti folyamatok és az egyes funkcionális / üzleti területek összetettségét, az érvelési készségek felhasználásával, hogy egyedi megoldásokat találjon. Bizonyos szervezeti igények kezelésére tanácsot ad saját szoftvercsomagok használatára.

Tipikus napi tevékenységek

Szoftverspecifikus programok, tesztek, hibakeresések és alkalmazások karbantartása ügyfél-szerver vagy web alapú környezetben; ő foglalkozik a rendszerek teljesítményével és összeomlásával is. Ő gyűjti, összeállítja és bevezeti az adatokat és feldolgozott információkat különböző szoftverrendszerekbe; Adatbeviteli támogatást nyújt a tanszéki dolgozóknak és a szakembereknek. Számlákkal és pénzügyvezetőkkel együtt egyes márkás szoftvercsomagok és programok költségvetéseit osztja ki, és egyéb szervezeti informatikai vásárlásokat és beszerzéseket ajánl.

Műszaki készségek bemutatása

A szoftver szakember általában informatikai hibaelhárítóként működik a számtalan szervezeti követelménynek. Számos technikai és problémamegoldó képességet, szakterületi tudást és kapcsolódó informatikai kompetenciákat kell bemutatnia a különböző szerepek, valamint az alkalmazottak eseti műszaki követelményei tekintetében. Meg kell ismernie a táblázatokat, az adatbázisokat, a menedzsment információs rendszereket (MIS) és a különböző szoftverrendszereket, hardvereket, hálózati és szoftveralkalmazásokat. A legújabb web alapú munkakörnyezetben meg kell értenie az elektronikus üzleti rendszerek, a böngésző alapú alkalmazások és az új generációs internetes technológiák, szabványok, módszerek és koncepciók megértését.

További feladatok

A CIO vagy az informatikai igazgató bizonyos szoftverfelelősökkel is rendelkezik. A szakember teljes körű informatikai feladatokat lát el, és lehetővé teszi, hogy az alkalmazottak és a kiterjesztett munkaerő hatékonyak és eredményesek legyenek az asztali számítógépek, a laptopok és a kapcsolódó informatikai alkalmazások terén. Külső technológiai szemináriumokon, szimpóziumokon és konferenciákon vesz részt, hogy lépést tartson a szoftverfejlesztések, az informatikai gyakorlatok és az iparági események legújabb fejleményeivel. Tapasztalatát és speciális ismereteit felhasználva képzi, mentorálja és megismerkedik az új bérlőkkel és inductees-ekkel a szoftveregység csapatában.