A habilitációs technikus feladatai

A habilitációs technikus egyike a közvetlen ápolásra szakosodott foglalkozásoknak a személyes gondozás területén. Hasonló munkakörök közé tartozik az ápoló, az egészségügyi segéd, az egészségügyi szakember és az otthoni egészségügyi dolgozó. A habilitációs technikus szerepe az ipar egyéb foglalkozásaitól eltér, mivel kizárólag felnőttekkel és fizikai vagy fejlődési fogyatékkal élő gyermekekkel dolgozik. A habilitációs technikus feladatai közé tartozik a személyi gondozás, a háztartási ellátás, a kezelési tervek és a továbbképzés.

$config[code] not found

Testápolási

Jupiterimages / BananaStock / Getty Images

A habilitációs technikus segít a fogyatékkal élőknek a rutin személyes gondozási feladatok elvégzésében. Ide tartoznak a fürdés, a ruhák cseréje, a fogmosás és egyéb ápolás. Mivel a betegnek széles körű segítségre van szüksége, egy habilitációs technikus csak egyszerre jogosult arra, hogy egy személyt segítsen. Ez azt jelenti, hogy a személyes gondozásra szoruló segítséget igénylő további háztartási vagy családtagoknak meg kell őriznie saját technikusaikat.

Háztartási ellátás

Egy lakástechnikus segítséget nyújthat a harapnivalók és ételek elkészítéséhez a betegeknek. Ez magában foglalja az élelmiszerboltot és a dokumentált táplálkozási irányelveket, a beteg egyéni igényeitől és céljaitól függően. A technikus a páciens ágyneműjét, ruháját és törölközőit is moshatja, és gondoskodik arról, hogy az ételek elkészüljenek és a lakóterületek megfeleljenek a beteg kezelési tervében meghatározott tisztasági követelményeknek.

A kezelési tervet követve

Jupiterimages / Comstock / Getty Images

Gyakran a lakástechnikus segítségét igénylő személyek a család orvosok, szakemberek vagy családtagok gondozása alatt állnak. Ha egy fogyatékkal élő beteg nem képes teljes mértékben gondoskodni önmagáról semmilyen képességben, ez az embercsoport olyan kezelési tervet hoz létre, amely meghatározza a beteg irányításának irányát. A lakástechnikus részt vehet a terv elkészítésében, de nem köteles ezt megfelelően követni, és dokumentálni kell a szükséges eseményeket, mint például a gyógyszeres kezelés vagy az étkezési gyakoriság.

Folyamatos oktatás

A szövetségi finanszírozású Medicare / Medicaid program fizetett képzett betegeknek fizet a lakástechnikusok számára. A technikusra való áttérés követelményeit az egyes államok eltérő módon hajtják végre, de a legtöbb esetben szükség van arra, hogy a szolgáltatók legalább 18 évesek, középiskolai diplomával vagy GED-vel rendelkezzenek. Ez a legkisebb. A lakástechnikusok számára folytatott továbbképzés kulcsfontosságú, mivel szorosan együttműködnek a különböző típusú és fogyatékos betegekkel. Kiegészítő képzést lehet megszerezni a főiskolai tanfolyamokon, a helyi kórházak által kínált osztályokon, vagy egy adott fogyatékosságot kiszolgáló ügynökségen, például az Autizmus Társaságnál.

Az életminőség növelése

Jupiterimages / Brand X Képek / Getty Images

Habár a lakástechnikus feladatai nagyban különböznek a betegektől, a képzett gondozó célja, hogy az élet könnyebbé, szórakoztatóbbá, értelmesebbé és stabilabbá tegye a páciens számára, mint korábban. Az életminőség drámai módon nő a fogyatékkal élők számára, akik gondoskodnak és ápolják a habilitációs technikusokat.