Vezetői feladatok

Vezető vagy vezető munkatárs egy olyan munkatárs, aki munkatársak csapatát vezeti. A vezető nem rendelkezik ugyanolyan jogosultsággal, mint a felügyelő. A vezető nem tudja felvenni, tűzre vagy népszerűsíteni a csapatot, és a felügyelő felülbírálhatja a leadman döntéseit. Vezető munkavállalók irányítják a munkát, de a felügyelő vagy a művezető dönt arról, hogy mi a feladat, ki van a csapatban, és mi legyen az eredmény. A csapat vezetői több iparágban szükségesek, így a pontos feladatok és a vezetők fizetése jelentősen változik.

$config[code] not found

Mi a vezető

Az egyik dolog, ami minden iparágban és szakmában vezet, közös, hogy másokat vezetnek. A munkától függően egy másik munkavállaló vagy több más munkavállaló felelőssége lehet. Mit vezetnek a csapatuk? Ez attól függ, hogy melyik mezőből van szó. Tegyük fel, hogy ez egy építési munka, és az előadónak van egy vezetője, aki az építési személyzetet veszi át. A vezető:

  • Úgy véli, hogy a személyzet minden szükséges építési módszert követ.
  • Ellenőrzi, hogy a projekt az építési tervek szerint halad-e, és hogy minden munkát a megfelelő sorrendben végeznek.
  • Segítséget nyújt a legénység tagjainak szükséges műszaki képzésében vagy átképzésében.
  • Megérti a biztonsági eljárásokat és a személyzetet a szabályok betartása mellett, még időben is.
  • Segít megőrizni a munkakörnyezetet.
  • Felügyeli a projekt különböző aspektusait, mint például az ásatás, a falak kialakítása, az ablakok telepítése és a berendezés befejezése.
  • Előretekintve a szükséges kellékek megrendelése az idő előtt, és az alvállalkozók előzetes megtervezésének biztosítása.
  • Megtartja a csapatot, látva, hogy a munkavállalók időben megjelennek és tisztán tartják a munkaterületet.
  • Részt vesz a képzési programokban, néha azokat futtatja.
  • Kezeli a helyszíni művezető feladatait, amikor nincs jelen.
  • Gondoskodik a papírmunkáról.

A feladatok és felelősségek teljesen eltérőek, ha a vezető a filmben vagy a TV-ben dolgozik. Minden termelésnek van egy meghatározott díszítője, aki felelős a szett "öltözködéséért", a csupasz falakat és az üres tereket a kellékek, a művészet és a bútorokkal együtt. Az ólomvezető a művészeti osztály tagja, amelynek feladata, hogy vezesse a szekrényeket a díszítések elrendezése előtt, és a későbbiekben tisztázza a szettet. Ebben az esetben:

  • A vezető személy gondoskodik arról, hogy a legénység a díszítő tervei és a művészeti rendező stílusa szerint öltözzön a szettre.
  • A vezetőnek van egy leltárlistája, amely megmutatja, hogy mely elemek jelenjenek meg minden jelenetben és minden helyen. Ezt arra használják, hogy utasítsák a legénységet mindent elhelyezve.
  • A vezető személy megérkezik a hangsávba, mielőtt elkezdené látni, hogy mindent előre beállítottak.
  • A vezető személy megszervezi a személyzetet, hogy a rendező utolsó pillanatában változtatásokat végezzen, hogy azok megtörténjenek.
  • A vezető munkatárs látja, hogy a legénység minden díszítést és kelléket kinyomtat.
  • A leadman gondoskodik arról, hogy a személyzet visszaállítsa a díszítéseket, ahogy az eredeti elrendezésben volt, ha egy jelenetet újra kell készíteni.

Egy elektromos leadman tervezi, ütemezi, hozzárendeli és részt vesz az elektromos munkában. Biztosítják, hogy a villanyszerelők és a villanyszerelők a projekt ütemezésének megfelelően és pazarlás nélkül dolgozzanak.

Bármely projektben, bármely munkában, bármelyik területen, a vezető munkatárs valakinek van rajtuk. Lehet, hogy egy művezető, vagyis az építkezés felügyelője. Lehet, hogy az uralkodó osztályának vezetője. Egy kisvállalkozásnál a felügyelő lehet a vállalat vezetője. Akárki is felelős, az ő feladata, hogy ellenőrizze a vezetőt, és erősítse meg, hogy feszes hajót futnak. Ha a projekt elhagyja a síneket, a felügyelőnek a vezető munkatársat kell irányítania a dolgok visszaszerzésére.

A vezető személy és a felügyelő közötti kommunikáció elengedhetetlen a munka helyes megszerzéséhez. A nem világos vagy pontatlan utasítások a vezető munkát rossz irányba irányíthatják. Ha a felügyelő nem mutat ki problémákat, vagy nem javítja ki a tanfolyamot, a vezető nem tud javulni. Ideális esetben a felügyelő egy-egy párbeszédben kezeli a problémákat: a vezetőnek tájékoztatják a problémát, megoldásokat javasolnak, és időt adnak nekik a dolgok javításához. Aztán megnézik, hogy a vezető munkavállaló elvégezte-e a szükséges javításokat.

Az építőiparban vezető személy lehet a személyzet, és az egyes projektekből a munkahelyről munkára kerül. A filmben és a TV-ben a beállított dekoratőr vezető munkatársa általában szabadúszó. Ha azonban egy koncertet kapnak egy televíziós sorozathoz, akkor a sorozat futása alatt maradhatnak, vagy legalább egy szezonban. Egy olyan díszítő, aki szereti az ólomvezető munkáját egy termelésen, más munkát is felvehet a vezetőnek vagy vezetőnek.

Vezetővé válás

Mivel a vezetők különféle területeken dolgoznak, változatos pályafutásuk van. Különbözőek a készségek, amelyek az építőiparban a csapat vezetőjévé válhatnak, és a szükséges idők a TV-készülékben. Bármely adott munkáltatónak különleges követelményei lehetnek a pozícióra vonatkozóan.

Ez nem azt jelenti, hogy nincsenek hasonlóságok. Az egyik iparág vezetője vagy vezetője jó embereket igényel a csapat irányításához. Kényelmesnek kell lenniük a vezető szerepben. Kezdeményezésre van szükségük ahhoz, hogy a munkát elvégezzék, ahelyett, hogy várakoznának a magasabb szintű megbízásokra. Alapvető fontosságú a magas szintű szervezés. És a vezetőknek hajlandónak kell lenniük arra, hogy kritikát és irányítást kapjanak felügyelőiktől vagy főnökeiktől.

Film- vagy TV-vezetővé válás nem igényel bizonyos fokozatot vagy oktatást. A megfelelő mértékű, például a filmgyártás vagy a színházi tervezés megteremtése jó megértést adhat a gyártási folyamatról és az öltözködés technikáiról. A vezető személynek szüksége van egy részletre, mivel meg kell néznie a pontosan ugyanazon a helyen elhelyezett kellékeket és díszeket minden alkalommal, amikor a gyártás ugyanazt a készletet használja. Legalább 50 fontot kell felemelnie, nem kell félni a magasságtól, és képesnek kell lennie az asztalos szerszámok működtetésére.

Általában, mielőtt vezetővé válna, bizonyítania kell magát alacsonyabb szintű munkahelyeken. Kezdje az asszisztensként dolgozni egy meghatározott dekoratőr vagy kellék fején, vagy keressen alacsony szintű munkát a művészeti irányítási osztályban. Ez segít abban, hogy olyan kapcsolatokat hozzon létre, amelyek előmozdíthatják Önt vezetővé, és néhány gyakorlati tapasztalattal rendelkeznek a szükséges készségek fejlesztésében.

Ha az építőiparban vezetővé akar válni, akkor valószínűleg nem kell főiskolai végzettséggel rendelkeznie. A munkáltatóknak szüksége lehet egy középiskolai diplomára vagy egy GED-re, de előfordulhat, hogy nem kérik ezeket, ha az iparágban jó eredményeket értek el. Az épületépítés terén szerzett tapasztalatok kötelezőek, és a munkáltatók is igényelhetnek tanúsítványokat vagy engedélyeket.

Csakúgy, mint a televíziós vezetőként való munka megszerzése, az építési vezetőnek dolgoznia kell az adott pozícióban. Kezdjük azzal, hogy rendszeres építőmunkásként bizonyítod magad, legyen az keretezés, ácsmesterség vagy más készség. Amint ismeri az iparágat, és megismerkedik az építkezés világával, nagyobb felelősségre lehet törekedni. Egyes vállalatok konkrét karrierlehetőségeket hoznak létre azoknak a munkavállalóknak, akik vezetőnek akarnak lenni. A pálya lehet szemináriumok és osztályok, majd munkahelyi képzés. Ez utóbbi magában foglalhatja azt is, hogy a törekvő vezetője utasítsa a személyzetet; kettős ellenőrzés, hogy az időszámlák megfelelően vannak kitöltve; és eszközök és berendezések kezelése.