Milyen minősítések szükségesek a tengeri biológusokra?

A Marinebio.org szerint a Földön az összes élet mintegy 50-80 százaléka található. Az óceánokról és a tengeri életről megtudott információ a tengeri biológusok munkájának eredménye. A tengeri biológus tanulmányozza a víz alatti életet, beleértve a különböző fajok viselkedését, betegségeit és genetikáját. Ahhoz, hogy tengeri biológus legyen, meg kell felelnie a minimális oktatási követelményeknek, és választható nyílt víz tanúsítványt kell szereznie a búvárkodáshoz.

$config[code] not found

Oktatási követelmények

A tengeri biológia, a biokémia vagy a vadvilág biológia főiskolai diploma a tengeri biológus minimális oktatási követelménye. A tengeri biológusnak azonban magasabb iskolai végzettséggel kell rendelkeznie a magasabb pozíciók eléréséhez. A tengerészbiológusoknak, akik független kutatási projekteken dolgoznak, vagy azoknál, akik a főiskolákon és az egyetemeken tanítanak, a tengeri biológia doktori fokozatát vagy egy kapcsolódó szakterületet, például biológiát vagy biokémiát igényelnek.

Tanúsítvány

A tengeri biológiára nincsenek tanúsítási követelmények. Mivel azonban a búvárkodás a tengeri biológia nagy része, sok iskola azt ajánlja, hogy a diákok nyílt vízként minősüljenek, és a tudományos búvárkodás során vegyenek részt. Számos szervezet, például a Búvároktatók Szakmai Szövetsége (PADI) és a Scuba Schools International (SSI) kínál a nyílt víz tanúsítását. Amikor egy tengeri biológus befejezi a nyílt víz tanúsítását, megértik a búvárkodás alapjait, rendelkeznek alapvető búvár készségekkel, és búvárigazolást kapnak. A tudományos búvár tanfolyam a búvárkodás fizikájára és fiziológiájára összpontosít. Ebben a kurzusban a tengeri biológusok megtanulják az elsősegélynyújtást, a merülési mentést és a búvárkodás használatát a kutatás befejezéséhez.

Feladatok

A tengeri biológus kutatást végez és kísérleti elemzést végez a tengeri életben, akár ellenőrzött környezetben, akár az állatok természetes környezetében. Ő gyűjthet mintákat, értékelheti a reprodukciós mintákat, tanulmányozhatja a tengeri betegségeket, és meghatározhatja, hogy az emberek hogyan hatnak a környezetre. A tengeri biológus ajánlásokat fogalmazhat meg, amelyek a kutatási munkában, a jelentésben vagy a cikkben szereplő megállapításait fogalmazzák meg. Előadhatja ajánlásait társainak, döntéshozóknak vagy a nagyközönségnek.

szakértelem

Az ideális tengeri biológus analitikus és figyelmes problémamegoldó. Aktív megfigyelő, tanuló és hallgató.Ő képes türelmesen megfigyelni egy teremtményt hosszabb ideig, és elkapni még a legkisebb bonyolultságokat is. Az ítélet, a döntéshozatal és a tudomány készségei szintén fontosak a tengeri biológus számára.