Projektspeciális munkaköri leírás

A projekt szakemberek projektmenedzsment támogatást nyújtanak a projektek megvalósításához a tervezett költségvetésen belül és az idővonalon belül. Ezek a szakemberek a projektcsapat kulcsfontosságú tagjai, és részt vesznek a program- és projektfejlesztésben, terjesztik a projektinformációkat, és aktív résztvevőként szolgálnak a projektekkel kapcsolatos munkacsoportokban és bizottságokban.

Fő feladatok és felelősségek

A projekt munkatársaival együttműködve a projektszakértő segíti a programok és projektek megvalósítását. A tipikus feladatok közé tartoznak a programok és projektek tervezése, fejlesztése, megvalósítása és értékelése, a projekt tevékenységeinek koordinálása, a projektcsapat tagjaival való együttműködés, mérhető projektcélok és célok kidolgozása, valamint az elért haladás nyomon követése.

A projekt szakemberei napirendeket készítenek az ülésekre, dokumentálják a kulcsfontosságú döntéseket és együttműködnek a csapattagokkal a projektbiztosítás kialakítása érdekében. Írnak és terjesztenek munkaterveket és projektdokumentumokat, beleértve az eljárásokat, javaslatokat, előrehaladási jelentéseket és prezentációkat.

Kommunikáció és együttműködés

A projekt szakemberek aktívan részt vesznek a projekt munkacsoportokban és bizottságokban, és ajánlásokat tesznek a célok elérésére. Elősegítik az üléseket, hozzájárulnak a tervezéshez és a döntéshozatalhoz, koordinálják a projekt erőforrásait és kapcsolatot tartanak a projekt érdekeltjeivel a projektinformációk összegyűjtésére és terjesztésére.

A projekt szakemberei hatékonyan kommunikálnak mind a szóbeli, mind az írott formában a különböző érdekeltek számára. Elkötelezett, informatív és jól szervezett prezentációkat nyújtanak, statisztikai jelentéseket és haladási frissítéseket biztosítanak, és nehéz vagy érzékeny információkat közölnek taktikailag.

Pénzügyi menedzsment

A projektszakértők költségvetési felelőssége magában foglalja a projektköltségek kialakítását és a szerződések előkészítését. A programkezelő általános irányítása alatt is kezelhetik a kisprojektek vagy a nagy programok összetevőinek költségvetését. A projektszakértők elvégzik ezeket a feladatokat az alapvető bevételi modellek, a nyereség-veszteség és a költség-befejezés előrejelzések munkatudásából.

Készségek és tapasztalatok

A projektszakértő pozíciójának folytatásában érdekelt személyeknek főiskolai végzettséggel vagy azzal egyenértékűnek kell lenniük. A munkáltatók általában egy-két éves tapasztalattal rendelkeznek a sikeres programok és projektek tervezésében, kezelésében és megvalósításában. Kívánatos, hogy a következő területeken legalább két területen érdeklődők legyenek: információs technológia menedzsment, rendszerek adminisztrációja, képzés, szoftverfejlesztés, szerződéskezelés és pályázatok kidolgozása, költségvetés-tervezés, pénzügyi menedzsment, projektmenedzsment és üzleti kutatás.

Fizetés

2014 áprilisától az Egyesült Államokban egy tipikus projektszakértő medián várható fizetése $ 54, 831, Glassdoor szerint.