Élelmiszer- és italfelügyeleti munkaköri leírás

Étel- és italfelügyelők felügyelik az étkezőhelyek napi működését. Ez magában foglalja a személyzet felvételét, képzését és menedzsmentjét, a szolgáltatások és a leltár beszerzését, valamint kiváló ügyfélszolgálatot. Az étel- és italfelügyelők számos környezetben találhatnak munkát, köztük éttermek, szállodák, banketttermek, irodaházak, tudományos intézmények és kórházak.

$config[code] not found

Az iparág áttekintése

Az Egyesült Államok Munkaügyi Statisztikai Hivatalának jelentése szerint az élelmiszer- és italfelügyelők 2012-ben mintegy 321 400 munkahelyet foglalkoztattak - például teljes körű szolgáltatást nyújtó éttermekben, gyorséttermekben és finom éttermekben. Az élelmiszer- és italfelügyelők mintegy 40 százaléka önálló vállalkozó volt, étkezési és étkezési szolgáltatást kapott. A fennmaradó tagok számos iparágban dolgoztak, például szórakoztató parkokban, egészségügyi létesítményekben és kaszinókban.

Feladatok

Élelmiszer- és italfelügyelők részt vesznek az ügyfelek panaszaiban vagy kérdésekben, és a lehető legjobban megoldják az ügyeket. A felügyelők felügyelik továbbá az élelmiszer-előkészítést, az élelmiszer-tároló és étkezőterületeket, biztosítva, hogy a létesítmény megfeleljen a biztonsági előírásoknak és az egészségügyi előírásoknak. Végrehajtják a humánerőforrás-menedzser, a toborzási, a felvételi, a képzési és a végzős személyzet tagjai feladatait. Teljesítménymenedzsment feladatokat látnak el és fegyelmi eljárást tesznek szükség esetén. A felügyelők a munkatársakat munkájukra ütemezik, a munkavállalói nyilvántartást vezetik és a bérszámfejtést és az ellátásokat kezelik. Emellett gyakran felelősek a beérkező pénzeszközök és a fizetendő számlák kezeléséért.

A sikerhez nélkülözhetetlen személyes tulajdonságok

Az élelmiszer- és italfelügyelői feladatok sikeres elvégzéséhez az egyéneknek rendelkezniük kell a kivételes ügyfélszolgálat nyújtására. A felügyeleti szerveknek megbízhatónak és motiváltnak kell lenniük. Kiváló kommunikátornak kell lenniük ahhoz, hogy a csapatot nagy volumenű környezetben kezelhessék, és egyszerre több feladatot is elláthassanak. Emellett bizonyos fokú fizikai alkalmasságra van szükség, mivel sok felügyelő hosszú ideig áll, és felemeli a nehéz tárgyakat.

Képzés és tanúsítás

Míg a négyéves végzettség nem kötelező az élelmiszer- és italfelügyelő pozíciójának lerakásához, sok munkáltató inkább a pályázókat részesíti előnyben, akik főiskolai oktatással rendelkeznek a vendéglátás menedzsmentjében, az élelmiszer-szolgáltatások menedzsmentjében vagy egy kapcsolódó területen. Egyes intézmények hivatalos gyakornoki programokat szponzorálnak, különösen az egyetemi hallgatói hallgatók felvételét. Az Országos Étteremszövetség a Foodservice Management Professional tanúsítványt azoknak adja ki, akik megfelelnek a minimális munkatapasztalati kritériumoknak és megvizsgálják.

Kompenzációs és ipari kilátások

Az Egyesült Államok Munkaügyi Statisztikai Hivatala 2013 májusában beszámolt arról, hogy egy élelmiszer-szolgáltatási vezető átlagos éves bevétele 53.130 dollár volt. A BLS 2012 és 2022 között csak 2 százalékos növekedést vár ezekben a munkahelyeken, szemben az összes foglalkozás 11 százalékával. Az élelmiszeripar továbbra is megszilárdítja a pozíciókat, de az idősebb munkavállalók nyugdíjba vonulása új helyeket nyit majd. Az élelmiszer- és italszolgálati tapasztalattal rendelkező, vagy egy kapcsolódó területen végzett főiskolai végzettséggel rendelkező pályázóknak a legjobb munkalehetőségük lesz.