Támogatták, most mi van? 5 tipp az első alkalommal vezetők számára

A promóció a munkában az ünneplés oka. Azok számára, akik most először vezetnek, az ünnepség egyenlő zavart érhető el az új cím gyakran összetévesztő feladataival. Miután találkozott az új csapattal, vagy újra bemutatja magát olyan korábbi kollégáknak, akik most közvetlen jelentések, a következő lépés a siker tervének összeállítása. Sajnos a Grovo alkalmazottak tanulási platformja által végzett közelmúltbeli felmérés szerint a válaszadók 44 százaléka nem volt felkészülve új vezetői szerepére.

Míg egyes szervezetek hivatalos képzési programokkal rendelkeznek, mások nem. Függetlenül attól, hogy milyen erőforrások állnak rendelkezésre a házon belül, itt találhatja meg a menedzseri karrierjét.

Kezelje fel

Várj, kezelned kell a közvetlen jelentéseket és a főnöködet is? Igen, ez a szorítás. Az első dolog, amit meg kell tenned az új szereped leszállítása után, az ütemezés ideje a főnököddel. „Rendkívül fontos, hogy hatékonyan megtanuljuk kezelni ezeket a kapcsolatokat a főnökökkel, hogy biztosítsuk a szükséges erőforrásokat, hogy bármilyen helyzetben sikeresek legyenek” - mondja Roberta Matuson, a „Hirtelen feltöltődött: Felügyelet, menedzsment, Sikerül minden körül. "

Felhívjuk a figyelmet arra, hogy milyen fontos az Ön által jelentett személynek, és milyen kihívásokkal szembesülnek. Például, ha az utolsó pillanatban gyakran hívják meg valaki más irodájába, hogy válaszoljanak a projektre vonatkozó kérdésekre, győződjön meg róla, hogy proaktívak és tartsák őket az előrehaladás körében, így nem kell kérdezniük. Emellett győződjön meg róla, hogy együtt dolgozhat velük, hogy meghatározza a szerepét, és hogy a kettő (vagy több) hogyan működhet együtt egy egységes vezetői csapatként.

Értse meg, mi teszi a csapatot

Most, hogy a főnökével való kapcsolat meg van határozva, itt az ideje, hogy egyéni és csoportos szinten találkozzon az új csapattal. Ütemezze be a heti bejelentkezéseket, hogy megmutassa a támogatást és a jelzést, amit befektetésbe fektetett a teljesítményükbe, és figyelmet szentel. Miközben be kell ülnie egy olyan irányítási stílusba, amely megfelel az Ön számára és működik a szervezeten belül, rugalmasnak és személyre szabottnak kell lennie a csapat tagjaival - egy pontra. Értsd meg, mi motiválja, és azt is, hogy milyen félelmek vannak a csapat tagjaival, és ügyeljen arra, hogy ezeket a pontokat közvetlenül kezelje.

A közvetlen jelentések teljesítményének kezelése

„Senki sem szereti elmondani egy alkalmazottnak, hogy nem felelnek meg az elvárásoknak, de hogyan lehet javítani a visszajelzések nélkül?” Kérdezi Matuson. „Egyértelműen határozza meg elvárásait és rendszeresen kommunikálja, hogy a munkavállalók pontosan tudják, hol vannak egész évben.”

A szakértők egyértelmű és folyamatos kommunikációt javasolnak hetente, nem csak a nagyobb teljesítményű check-ineknél. Az is fontos, hogy világos elvárásokat határozzunk meg mérhető célokkal. A SMART-célok (specifikus, mérhető, megvalósítható, reális és időbeli) felhasználása egy jól meghatározott út eléréséhez segíthet.

Feladatok átruházása

Azok a készségek, amelyek önállóan hozzájárultak ahhoz, hogy egyéni hozzájárulásként tevékenykedjenek, nevezetesen a részletekbe való belépés és a minőségi munka biztosítása, ritkán a legjobb módja annak, hogy menedzserként sikerüljön. Hamarosan rájössz, hogy túlságosan sok minden van ahhoz, hogy megértsük a korábbi szereped részletességét, és mindenesetre nem akarsz mikrogazdagként lenni. Szóval hogyan delegálod, miközben még mindig világos elképzelésed van arról, hogy mi folyik itt?

Először is, ha közvetlenül delegálod. Mi a feladat? Mikor kell ez? Milyen minőségű munkát vársz? Néhány kezdeti ötletet, durva tervezetet, vagy teljes körűen kitöltött jelentést keres, ahol mindent elvár, hogy végleges bizonyítékot adjon neki?

A heti bejelentkezések során kérdéseket tesz fel a közvetlen jelentés lemezén található feladatokkal kapcsolatban, mint például, ahol a szállítás során állnak, mit küzdenek, és ami a legfontosabb, kérdezze meg, hogy mit gondolnak a projekt magas szintű elvezetéseiről. A feladatot teljesítő személy elmagyarázza, hogy mit csinálnak, és miért fog kettős feladatot végezni; tartsa Önt a hurokban, miközben figyelmezteti Önt bármely piros zászlóra előre, ha úgy találja, hogy nem értik, mit várnak róluk.

Csatlakozz egy mentorral

Ez gyakran a leginkább figyelmen kívül hagyott, de a leghatékonyabb módja annak, hogy új menedzsert készítsen a sikerhez. Ha vállalatának nincs hivatalos mentorprogramja, keresse meg őket, és rendszeresen csatlakozzon hozzájuk. Nem csak segít abban, hogy jobban megértsék a nagyvállalati célokat valakitől, aki már a cipőjében volt, és néha az alapvető problémákat, amelyek előfordulhat, hogy korábban nem tudtak róla, de ez biztonságos helyet biztosít, ha szükséges. Miközben egyenes játékot kell tartania a csapat előtt, a mentorral való rendszeres bejelentkezés rövid reprodukcióval szolgálhat, ahol nem kell minden választ kapnia, és sok kérdést tehet fel.