Mennyibe kerül egy kezdeti orvos asszisztens egy év átlagosan?

Beszélj egy félrevezető címről! Az orvos-asszisztensek (PA-k) messze nem az orvosi asszisztensek, hanem a betegek meglátogatására és kezelésére jogosult mesterfokozatú egészségügyi szakemberek, és a legtöbb államban is gyógyszert írnak fel. Az asszisztenseknek nevezik őket, mert technikailag az orvosok felügyelete alatt állnak, és azért, mert segítenek az orvosoknak a rutinszerűbb diagnózisok és kezelések mentén. A szükséges felügyelet mértéke az egyes államok és az ország egyes részei között változó, az orvos asszisztensek elsősorban saját maguk gyakorolják. Bár a PA-k kevesebbet fizetnek, mint az orvosok, még a kezelőorvos-asszisztensi fizetés is több mint kétszerese az átlagos amerikai munkavállaló fizetésének.

$config[code] not found

Tipp

Az Egyesült Államokban az alapszintű orvos-asszisztensek átlagkeresete $88,227 2018 októberétől.

Munkaköri leírás

Egy nap az orvos asszisztensként végzett munkája során a köhögés és a tüsszentéses betegek sokaságát diagnosztizálhatja a megfázás és az influenza miatt; a beteg éves fizikai teljesítése; egy tini sportoló térdére varrni, és középkorú férfit szívritmus-tesztre utalni. Mindezeket a feladatokat anélkül tehetné meg, hogy az orvosok a személyzeten külön jóváhagyást kaptak. De ha egy idős betegnek zavaró tünetei vannak, akkor kérje meg az egyik orvostól, hogy a diagnózis során konzultáljon veled.

Orvos asszisztensként az orvos legtöbb feladatát elvégezheti, beleértve a betegek történetét, az orvosi vizsgálatok megrendelését és értelmezését, a diagnózis felállítását és a gyógyszerek felírását. Még az alapvető töréseket és öltés sebeket is beállíthatja, amelyek nem igényelnek plasztikai sebész szakértelmét.

Ha nem biztos benne, hogy mit lát a tünetek, akkor felhívja a kezelőorvosát. Ez több, mint egy professzionális udvariasság; ez a törvény a legtöbb államban.

Mivel nem lesz orvosi fokozat, mint PA, akkor azt egy engedéllyel rendelkező orvos felügyeli. Ez azonban nem jelenti azt, hogy a betegek együtt látnának, kivéve, ha az orvosnak különleges oka van. Ez azt jelenti, hogy orvoshoz kell fordulni, ha segítségre van szüksége. Az orvos személyzete lehet, és naponta rendelkezésre áll, vagy esetleg hetente egyszer vagy kétszer megáll. De mindig telefonon áll rendelkezésre, ha tanácsot szeretne.

Ez különösen igaz a vidéki területeken, ahol az orvosok szűkösek. A PA-k a terület elsődleges orvosi ellátójává válhatnak, amelyet egy engedéllyel rendelkező orvos hetente látogat. Természetesen az orvos híváskor, ha szükséges.

Oktatási és engedélyezési követelmények

Ahhoz, hogy PA legyen, szüksége lesz egy főiskolai végzettségre és tapasztalatra a betegellátás bizonyos vonatkozásaiban. Sok gyakorló nővér elkezd PA-ként lenni, de önkéntesként is szerzett egészségügyi tapasztalatot. A legtöbb PA program két év teljes munkaidős tanulmányt igényel, hogy befejezze és mesterfokozatot adjon a befejezéskor.

Ezekben a két évben az anatómia, a fiziológia, a farmakológia, az orvosi etika és még sok más. A kórházban vagy klinikán is gyakorlati gyakorlattal kell rendelkeznie a betegellátással, és néhány speciális szakterületen, például családi gyakorlatban, gyermekgyógyászatban és sürgősségi ellátásban is elfordul.

Minden állam és Columbia kerület megköveteli, hogy a PA-k engedélyt kapjanak. Míg az engedélyezési követelmények államok között eltérőek lehetnek, mindegyiknek lehetősége van arra, hogy a potenciális PA-k átadják az orvos-asszisztens nemzeti tanúsító vizsgát (PANCE) az Országos Orvos-asszisztensek Tanúsítási Bizottságától (NCCPA). A teszt befejezésekor a nevét követő megnevezés PA-C lesz.

Bár fizetnek kevesebbet, mint az orvosok, még az első PA fizetés is jelentős. A belépő szintű orvos asszisztens fizetés volt $88,227 2018 októbere óta $104,860 2017 májusától, kevesebb mint $66,590, több mint $146,260. A medián fizetés az egyik foglalkozásra vonatkozó fizetések listájának középpontja, ahol a fele többet keresett, és kevesebbet keresett.

Az iparról

Az egészségügyi asszisztenseket az egész egészségügyi ágazatban, klinikákban, kórházakban, járóbeteg-ellátásban, magángyakorlatokban és egészségügyi oktatóként alkalmazzák. A legtöbb munka teljes munkaidős, 40 órás hét, amely magában foglalhatja az éjszakákat és a hétvégéket attól függően, hogy hol dolgozik. Előfordulhat, hogy éjszaka és hétvége van, és hosszabb napokon dolgozhat az influenza szezonban vagy a járvány kitörésekor. A munka heti 40 órában is fizikailag és érzelmileg elvezethet. A legtöbb napon a lábadon leszel, mozgatsz szobából szobába, és hordoz egy laptopot a beteg jegyzeteinek rögzítéséhez.

A legtöbb közgyűlés nagy elégedettséget jelent munkájukkal.A többi egészségügyi szakemberhez hasonlóan azonban meglepődnek azok a munkák, amelyek a betegek kezelésén túlmenően szükségesek, ideértve az adminisztratív feladatokat és a számítógépes betegtáblákra vonatkozó részletes megjegyzések közzétételét.

Évek tapasztalata

Több éves tapasztalattal azt tapasztalhatja, hogy a nyeresége jelentősen meghaladja az első év fizetését. Míg a medián PA fizetés 2017 májusától volt $104,860, PA-k szerzett tapasztalattal $146,260 vagy több.

Munka növekedési trend

Az orvos-asszisztensek iránti kereslet várhatóan 37% -kal nő 2016 és 2026 között, ami sokkal gyorsabb, mint általában a munkahely-növekedés. A csecsemő boom korában több orvosi ellátásra lesz szükség. Mivel az államok megnövelik a feladatok elvégzését, és a biztosítótársaságok egyetértenek abban, hogy fizetnek a nagyobb számú PA szolgáltatásért, az ilyen munkahelyek PA-k számára történő költséghatékonysága több álláslehetőséget teremt számukra.