Mit tesz a fogyatékkal élők követeléseinek bírálója?

2012-ben több mint 2,8 millió ember jelentkezett a társadalombiztosítási rokkantsági ellátásokra. Azok számára, akik a társadalombiztosítási adót fizették jövedelmükről, fogyatékkal élő gyermekeikről vagy túlélő házastársaikról, a rokkantsági ellátások akkor járnak, ha a fizikai vagy szellemi károsodás lehetetlenné teszi a munkát. A fogyatékossággal élők követeléseit az állami szervek és a társadalombiztosítási ügyintézés helyszíni irodái dolgozzák fel, és megállapítják az előnyök jogosultságát.

$config[code] not found

fő felelősségi körök

A rokkantsági követelések elbírálói kezelik a kért ügyeket a követelések átvételétől a jogosultsági döntéshez. A kezdeti felülvizsgálat után eldönti, hogy szükség van-e további orvosi, foglalkoztatási vagy oktatási dokumentációra a fogyatékosság jelenlétének és mértékének megerősítésére, amely megakadályozza a kérelmező munkáját. Vizsgálatokat, diagnosztikai teszteket és konzultációkat tartanak az egészségügyi szakemberekkel, hogy információt gyűjtsenek, interjút kérjenek és elemezzék a foglalkoztatási potenciált. A fogyatékossággal élők követeléseinek döntője eldönti, hogy a kérelmező a bizonyítékok tanulmányozása és értékelése után eleget tesz-e a jogosultsági követelményeknek.

További feladatok

Részletes, személyre szabott levelezés készítése, amely tájékoztatja a kérelmezőket az előnyök összegéről vagy jogosultságáról, a fogyatékkal élők követelésének ítélőjéhez tartozik. Az ügy lezárása magában foglalja a követelés értékeléséhez használt szakmai szolgáltatások kifizetésének engedélyezését. A fogyatékkal élők igénybevételének bírói felhívást kaphatnak a fellebbezett esetek értékelésére, a gyakornokok mentorálására és a minőségellenőrzések elvégzésére.

szakképesítés

A legtöbb állam ezt a pozíciót állami állampolgárságot igénylő közszolgálati munkaként osztályozza. Egyes államok, például Pennsylvania, megkövetelik a kérelmezőknek, hogy vizsgálatot végezzenek; mindegyik állam főiskolai diplomát tekint, mint minimális oktatást. A munka jogi és eljárási szempontjainak bonyolultsága miatt a pályázók gyakornokként lépnek be, és 12 hétig tartó intenzív képzést folytatnak, majd próbaidővel. Önnek hajlandónak kell lennie a nap nagy részét a telefonon tölteni.

Jellemzők és készségek

A szóbeli és írásbeli kommunikációs készségek fontosak a követelések elbírálásában, valamint a különböző számítógépes alkalmazások használatának képessége. A fogyatékkal élők követeléseinek bírói képesek az orvosi terminológia és feltételek megismerésére, valamint az eljárások és szabályok értelmezésére. Jól működnek nyomás alatt, és egyidejűleg a felülvizsgálat különböző szakaszaiban zsonglőrködhetnek. A spanyolul és angolul folyékonyan beszélő kérelmezők egyre nagyobb szükségük van rá.