Mennyi időbe telik ahhoz, hogy váljunk HR-főként?

Mennyi időbe telik ahhoz, hogy emberi erőforrássá váljunk? A HR szakemberek általában négyéves alapképzést végeznek. A tábornokoknak további két évnyi diplomás munkája lehet. Előfordulhat, hogy 10 éves tapasztalatra van szükség a különböző szervezeteknél - pl. Több képzésben -, mielőtt magának HR-szakembernek nevezhetné magát.

Munkaköri leírás

A HR általános szakemberei jól ismerik a szakma minden aspektusát. A munkaerő-felvétel és a bérbeadás, az ellátások adminisztrációja, a munkajog, a munkaügyi kapcsolatok, a teljesítményértékelések, a munkavállalói kapcsolatok, a kompenzáció, a közvetítés, a képzés és a stratégiai tervezés kulcsfontosságú HR funkciók. A nagyvállalatok HR-szakemberei gyakran kezelik a szakembereket ezeken a területeken. Az általános álláspontú jelölteknek erős interperszonális és vezetői készségekre van szükségük. Képesnek kell lenniük arra, hogy az életkorban, a kultúrában és a háttérben változó munkavállalókkal dolgozzanak. A diplomácia, a rugalmasság és a diszkréció a munkahelyi viták rendezéséhez szükséges jellemzők, segítenek a szervezeteknek, hogy elkerüljék a pert és védjék az általa karbantartásért felelős érzékeny és védett információkat.

$config[code] not found

Oktatás és képzés

A HR szakemberek általában négyéves alapképzéssel rendelkeznek. A HR általános szakemberek akadémiai képesítése a szervezet, a pozíció szintje és a feladatok függvényében változik. A munkáltatók azonban gyakran keresnek mesterképzésű szakembereket üzleti, tudományos vagy jogi szakon. Hat egyetemi és posztgraduális tanulmányok együttesen határozták meg a főigazgatókat a vezetői pozíciókra és a munkajog, az ipari kapcsolatok és más, a munkaadók szempontjából fontos területek szakértőire. Villanova Egyetem Mesterképzése az Emberi Erőforrás Fejlesztési Programban kurzusokat kínál a szervezeti képzésben, a munkajogban, a HR technológiai megoldásokban és a munkaerő-tervezésben. A Cornell Egyetem egy főiskolai főiskolai tanúsítványt nyújtó humánerőforrás-program, amely a HR szakemberek számára további képzést igényel, mint például a humán tőke menedzsment vagy teljesítménymérő.

Munkaátmenetek

A HR-szakemberek és a HR-asszisztensek időnként átállnak a HR általános szakembereire. Még a szervezeti pszichológusok is, akik a munkahelyi viselkedést tanulmányozzák, és gyakran szorosan együttműködnek a HR osztályokkal, az átmenetet végezték. A HR szakemberek általában egyetemi fokozattal rendelkeznek, és sokan mesterfokozattal rendelkeznek. Az OP-k HR-vezérigazgatókává válnak, amikor a szervezet HR-funkciójának vezetője az alelnök igazgatója. A főiskolai végzettségű OP-k gyakran a HR-ben dolgoznak, és azok, akik a munkahelyi termelékenységet, a HR-értékelést vagy a munkavállalói képzést kutatják, valószínűleg mesterképzéssel és Ph.D.-vel rendelkeznek. fok. Az akadémiai felkészülés évei, beleértve a szakmai gyakorlatot és egyéb képzést, a munkatapasztalatot és a HR főigazgatói munkájának tanulását, jelentősen megnövelik az átmenetet végző HR szakembereket és operatív programokat. A négyéves diplomák nélküli HR-asszisztensek felgyorsított képzést igényelhetnek a HR-tanulmányokban, hogy általánossággá váljanak.

Karrier Outlook

A HR generalisták számára a foglalkoztatás növekedése 2010 és 2020 között várhatóan 13 százalék, a legtöbb más szakma átlagához hasonlóan jelentést tesz az Egyesült Államok Munkaügyi Statisztikai Hivataláról. A növekedés attól függ, hogy a szervezetek milyen jól teljesítenek. A bővülő vállalatok HR-szakembereket igényelnek, hogy segítsenek nekik betartani a biztonsági és egyenlő foglalkoztatási lehetőségekről szóló törvényeket, valamint az egészségügyi, kompenzációs és nyugdíjprogramokat. A BLS azt jósolja, hogy a képesítéssel vagy a főiskolai végzettséggel rendelkező HR-es vagy üzleti munkaköröknek valószínűleg a legjobb esélye van a bérbeadásra. Az iroda azt is várja, hogy a HR tanácsadásban a munkalehetőségek növekedjenek, mivel a szervezetek továbbra is kiszervezik a HR funkciókat. A HR menedzserek, köztük a generalistok, évente 99,180 dolláros átlagbért kapnak.