Milyen típusú orvos van PAC?

A PAC orvosi rövidítés az „orvos-asszisztens által hitelesített” kifejezés. ”Bár hallhatsz embereket egy„ p-orvosra ”, ezek az egészségügyi szakemberek valójában nem orvosok, bár ugyanazokat az alapvető funkciókat látják el.

Munkaköri leírás

A PAC-k megelőző ellátást kínálnak, diagnosztizálják és kezelik a betegségeket és a sérüléseket, és segítenek a betegeknél tartani a krónikus egészségügyi feltételeket. A betegeket önmagukban látják, de orvos felügyelete alatt dolgoznak. Egyes esetekben a felügyelő orvos távoli helyen dolgozhat, és videokonferencia vagy telefonhívás útján kommunikálhat a PAC-val.

A PAC-k bárhol dolgoznak, ahol az orvosok dolgoznak. Ezeket magángyakorlatokban, kórházakban, ápolási otthonokban, klinikákban, sürgősségi ellátó központokban és egyéb egészségügyi intézményekben találja meg. A feladatok a gyakorlattól függően eltérőek. A plasztikai sebészeti gyakorlatban dolgozó PAC segíthet a műtétben, míg a pszichiátriai gyakorlatban alkalmazott orvos asszisztens mentális egészségügyi vizsgálatokat végezhet.

Függetlenül attól, hogy mi a szakterület vagy a szakterület, a PAC-k:

  • Szerezzen orvosi előzményeket.
  • Vizsgáljuk meg a betegeket, és diagnosztizáljunk.
  • Rendeljen gyógyszereket.
  • Ajánlott megelőző ellátást.
  • A szakemberek felé forduljon.
  • Rendeljen diagnosztikai teszteket.
  • Látogasson el a kórházi betegekre.
  • Koordinálja a betegellátást más orvosokkal vagy egészségügyi létesítményekkel.
  • Végezze el az alapvető eljárásokat, például a tályogok elvezetését vagy a gyanús anyák eltávolítását.
  • Segíts a műtétben.

Ha az egészségügyi területen dolgozni kíván, akkor lehet, hogy vajon az orvos asszisztens és a nővér szakember közötti különbségekről van szó. Bár mindkét szakember hasonló feladatokat lát el, a nővér szakembereknek ápolási fokozatokkal kell rendelkezniük, és az ápolói mesterképzés megkezdése előtt rendelkezniük kell az ápolási tapasztalattal. Bár a PAC-kat az orvostudomány minden területén képezték, a nővérorvos egy olyan embercsoportra összpontosít, mint például a gyermekek vagy az idősek.

Oktatás és képzés

Az orvos-asszisztens jelöltnek meg kell szereznie a főiskolai diplomát, mielőtt az akkreditációs felülvizsgálati bizottság által az orvos asszisztensre akkreditált egyetemi programra jelentkezne. A két-hároméves program sikeres lezárását követően egy új orvos-asszisztens kap egy mesterképzést az orvos-asszisztens tanulmányokban, az egészségtudományokban vagy az orvostudományokban, attól függően, hogy az iskola melyik nevét használja.

Az orvos asszisztens programokba való felvétel nagyon versenyképes. A leendő hallgatóknak magas alapfokú végzettségű átlagokat, jó felsőfokú tudományokat és kiváló pontszámokat kell elérniük a Graduate Record vizsgán vagy az orvosi iskolai felvételi vizsgán. Az orvosi területen szerzett korábbi tapasztalatok növelhetik az orvosok asszisztens programjának elfogadásának esélyeit, függetlenül attól, hogy sürgősségi orvosi szakemberként, ápolónőként, radiológiai szakemberként vagy orvosi asszisztensként dolgozott.

Oktatásuk során az orvos asszisztens programja a különböző tantárgyakban vesz részt, beleértve az anatómiát és a fiziológiát, a klinikai eljárásokat, a farmakológiát, a gyermekgyógyászatot, a belső gyógyszert és a közösségi gyógyszert. Kb. 2 000 órát töltenek a sürgősségi orvosi, sebészeti, szülészeti és nőgyógyászati, családi orvoslás, pszichiátria, belső orvoslás és egyéb specialitások klinikai rotációjában.

Miután befejezte a mesterképzést, egy új orvos-asszisztens válik igazolhatóvá az orvos-asszisztens nemzeti bizonyítványvizsgával. A teszt átadása az új orvos-asszisztensek foglalkoztatásának feltétele és az állami engedélyezés követelménye.

Az osztályok nem érnek véget, ha PAC-k diplomát kapnak. A tanúsítványok jelenlegi megtartása attól függ, hogy 100 évig tartó orvosi továbbképzés szükséges-e kétévente, és tízévente át kell adnia az újbóli hitelesítési vizsgákat.

Fizetés és munkahelyi Outlook

A munkaügyi statisztikák iroda szerint az orvos asszisztensek éves átlagkeresete 104, 860 dollár volt, 2017 májusától. A PAC-k iránti kereslet 2026-ra várhatóan 37 százalékkal nő, ami a BLS jegyzetei sokkal gyorsabbak, mint az átlag.