Mi a válasz a HR-re a "Mit vársz a következő munkádtól?"

Ha interjút készít egy munkára, az interjúalany olyan nyomokat keres, amelyek jól illeszkednek a vállalathoz. Ez nem csak azt jelenti, hogy szükséged van a munkához szükséges készségekre és tapasztalatokra, hanem azt is, hogy a személyiséged a vállalati kultúra számára megfelelő. Ennek egyik módja az, hogy megkérdezzük a munkával kapcsolatos elvárásait. Ha az Ön elvárásai nem illeszkednek a cég kínálatához, akkor valószínű, hogy boldogtalan lesz és elhagyja, és a HR azt akarja elkerülni. Ezért, ha az Ön elvárásaira vonatkozó kérdésekre válaszol, őszinte legyek, miközben a tanulás, a növekedés és a munkahelyi felelősség tekintetében vágyaidra összpontosít.

$config[code] not found

Megjelenítés igazítása a vállalati prioritásokkal

A munkával kapcsolatos elvárásainkkal kapcsolatos kérdés ideális lehetőség arra, hogy felfedje, mit tud a vállalatról. Az interjú előtt kutassa meg a szervezet küldetését, jövőképét és értékeit, és fontolja meg, hogy a saját céljai hogyan illeszkednek e prioritásokhoz. Például, ha a vállalat aktívan foglalkozik környezetvédelmi kérdésekkel, és összehangoltan próbálkozik zöldre, azt mondhatja: „Nagyon elkötelezett vagyok a környezetvédelmi kérdések iránt, és csökkentem a bolygóra gyakorolt ​​hatásomat.Örömmel dolgozom egy olyan céggel, amely osztja ezt az elkötelezettséget. Azt várom, hogy lehetőségem lesz arra, hogy többet megtudjak arról, hogyan tudunk változtatni, és hogy a kultúra támogatni fogja a saját erőfeszítéseimet, hogy zöldre menjek. ”

Kifejezze a tanulási vágyat

A legtöbb munkáltató olyan embereket szeretne felvenni, akik tanulni akarnak és munkájukban nőnek. Amikor megkérdezték az Ön munkájára vonatkozó elvárásait, jelölje meg, hogyan látja a pozíciót a képességeinek fejlesztésére, és hogy várhatóan lehetősége van arra, hogy ne csak a meglévő készségeit dolgozza fel, hanem javítsa ezeket a készségeket és új fejlesztéseket készítsen. Reméljük, hogy a vezetője és munkatársai támogatják a növekedést és az információk megosztását ösztönző környezetet. Ha tudod, hogy a cég professzionális fejlesztési lehetőségeket kínál, fejezze ki lelkesedését, hogy kihasználja őket, kiemelve, hogy a korábbi lehetőségek hogyan segítettek a múltban.

Fókuszban a munkaköri leírás

Bizonyos esetekben a várakozásokkal kapcsolatos kérdések célja, hogy mérjék a munkahely megértését és az ezeken a területeken szerzett tapasztalatait. Próbáljon megoldani a feladat főbb feladatait a válaszában, és ossz meg egy példát, vagy kettőt arról, hogy a tapasztalat hogyan működik. Például azt mondhatja: „A munkaköri leírás alapján azt várom, hogy számos csapat-alapú projektet fogok vezetni, beleértve a vállalati weboldal fejlesztését is. Az előző álláspontomban sikeresen elvégeztem egy honlapjavítást, és úgy érzem, hogy készen állok arra, hogy újra összehangoljam az ilyen erőfeszítéseket.

Továbbra is pozitív

Az új munkahelyre vonatkozó elvárásainak kezelése nem jelent lehetőséget arra, hogy a korábbi munkáltatót vagy munkatársait megbénítsák. Még akkor is, ha mérgező környezetben dolgoztál a világ legrosszabb vezetőjének, mondván, a negatív dolgok rosszul tükrözik Önt. A munkakörnyezet iránti elvárásait úgy mondhatja el, hogy remélem, hogy tisztességes és tiszteletteljes környezetben jó munkakapcsolatokat alakíthat ki kollégáival. Jelölje ki a csapatjátékosok iránti vágyát, és dolgozzon a közös célok eléréséért - nem arról, hogy miként zajlott le, és egy korábbi pozícióban szabotálta magát.

Kerülje a fizetés megvitatását

Hacsak az interjúalany kifejezetten nem kérdezi meg a fizetésre és / vagy juttatásokra vonatkozó elvárásait, ne említse meg őket a kérdés megválaszolásakor. Nem itt az ideje, hogy elmondja a kérdezőnek, hogy hetente három napig szeretne otthonról dolgozni, vagy hogy évente 6 hetes fizetett szabadságot szeretne. Tartsa a választ a karriercéljaira és arra, hogy a készségek hogyan illeszkedjenek a vállalat igényeihez.