Mi a pénzügyi vezető jelentése?

A pénzügyvezető szervezi és kezeli a szervezet vagy az egyén pénzügyi portfólióját. Pénzügyi jelentéseket készítenek, felügyelik a befektetéseket és segítenek a készpénzkezelésben. A Munkaügyi Statisztikai Hivatal szerint szinte minden kormányhivatal, üzleti cég és más szervezet - például nonprofit szervezetek - legalább egy pénzügyi vezetőt és néha egynél többet foglalkoztat. Ez teszi a pénzügyi vezetőt számos szervezet kritikus tagja.

$config[code] not found

Feladatok

A pénzügyi vezetőnek számos fontos és konkrét feladata van. A pénzügyvezető néha kontrollerként működik. Az adatkezelő felügyeli a bevételi kimutatásokat, a költségelemzést és az egyéb pénzügyi jelentéseket. A pénzgazdálkodó pénzügyekért felelős vagy pénzügyvezető is lehet. A kincstárnokok és a pénzügyi tisztviselők befektetéseket és készpénzt kezelnek. A pénzügyvezető hitelkezelőként - a Munkaügyi Statisztikai Hivatal szerint - a szervezet hiteléért és gyűjteményéért felelős személy. A pénzügyminiszter egyéb szerepei közé tartozik a „Cash Manager, a kockázatkezelési és biztosítási menedzser, valamint a nemzetközi banki ügyintézés vezetője”, a Munkaügyi Statisztikai Hivatal szerint.

Órák

A Munkaügyi Statisztikai Hivatal szerint a pénzügyi vezetők gyakran nagyon hosszú órákat dolgoznak - néha akár heti 50 vagy 60 órát is. A hosszú munkaidők azért vannak, mert a pénzügyi vezetőknek gyakran részt kell venniük az üzleti találkozókon, ahol megvitatják a szervezet pénzügyi kérdéseit, valamint a pénzügyi és közgazdasági találkozókon kívül. Emellett néha a pénzügyi vezetőknek utazniuk kell, hogy megfeleljenek az ügyfeleknek, vagy - a nagyvállalatoknál -, hogy meglátogassák a vállalat egyéb irodáit vagy leányvállalatait.

Oktatás

Ahhoz, hogy pénzügyvezetővé váljon, szüksége lesz egy számviteli, közgazdasági, pénzügyi vagy üzleti adminisztrációs főiskolai diplomára. Ez a minimális követelmény a Munkaügyi Statisztikai Hivatal szerint. Sok munkáltató azonban inkább a mesterfokozattal rendelkező vezetőket veszi igénybe. Mesterképzésének közgazdasági, pénzügyi vagy üzleti adminisztrációban kell lennie.

Tapasztalat

Néhány pénzügyi vezető karrierje nagy tapasztalatot igényel. Erre példa egy bankfiókkezelő. A Munkaügyi Statisztikai Hivatal szerint a bankok gyakran bérelnek fióktelepvezetőket a „tapasztalt hitelfelvevők és más szakemberek támogatása révén, akik a munkahelyükön kiválóak”. Kérd meg a szakembereket, akiknek az a munkája van, amelyre szüksége van az adott területen szerzett tapasztalatok megszerzésének konkrét követelményeire.

Kereset

A payscale.com szerint 2010 áprilisától a pénzügyi vezetők átlagos éves fizetése 45.526 dollár és 86 868 dollár. A fizetések azonban nagyobbak lehetnek, mint a földrajzi elhelyezkedés és az éves tapasztalat.