Logisztikai ügyintézői munka leírása

A logisztikai hivatalnok a nap nagy részét papíron történő szállításra készíti. Akár hazai, akár nemzetközi szállításra van szükség, a papírmunka a terméktől és a rendeltetési helytől függően bonyolult lehet. A jegyző segít a késztermékek szállítását az ügyfeleknek is. A jegyző interakcióba lép a belső értékesítési és területi értékesítési személyzettel. A logisztikai vezető beszámol a logisztikai vezetőnek. A logisztikai ügyintézők óránkénti bérköltsége 15,00 és 22,00 dollár között mozog.

$config[code] not found

A kommunikációs partnerek széles választéka

Catherine Yeulet / iStock / Getty Images

A logisztikai ügyintézők nagy részét minden nap a másokkal való kommunikációval töltik. A pozíció kitűnő készségeket igényel a hazai és nemzetközi partnerekkel, ügyfelekkel, munkatársakkal és vámtisztviselőkkel folytatott szóbeli és írásbeli kommunikációban.

Fő feladatok és felelősségek

Aiden-Franklin / iStock / Getty Images

A logisztikai ügyintéző feladatai közé tartozik a napi eladási megbízások nyomtatása, a megrendelésekre vonatkozó veszélyes áruk dokumentációjának elkészítése, a belföldi szállítási manifesztek frissítése és frissítése. Ha a vállalat nemzetközi úton szállít, a jegyzőnek származási igazolásokat, fuvarleveleket, NAFTA származási bizonyítványokat és a szállítmányok exportnyilatkozatát kell készítenie. A logisztikai ügyintéző szintén kommunikál szállítmányozókkal, harmadik fél raktár- és szállítási cégeivel.

Egyéb kötelezettségek és kötelezettségek

monkeybusinessimages / iStock / Getty Images

A logisztikai igazgató segíti a logisztikai menedzsert és a hajózási felügyeletet napi szállítással, például megrendelések elválasztásával, összecsukható csomagolásokkal, dobozok készítésével és csomagolási rendelésekkel. A logisztikai hivatalnok is segíthet az anyagcsoportban a termékek raktárból a másikba való áthelyezésében.

Minimális képesítések

A pozíció legalább ötéves tapasztalattal rendelkezik egy logisztikai irodában, ahol minden hazai és nemzetközi papírmunkát érint. Azt is igényli, hogy legalább egy év tapasztalat legyen az irodai feladatok elvégzésében és az adatbevitel professzionális irodai környezetben.

Készségek és képességek

A logisztikai ügyintézőnek képesnek kell lennie arra, hogy felügyelet nélkül dolgozzon egy gyors tempójú környezetben; részletesen, jól szervezettnek és többfeladatos feladatnak kell lennie. Alapvető fontosságú a csapatjátékosként való munkavégzés.