Készítői munka leírása

Minden mechanikai objektum több rész összege. Az autókat, televíziókat és még játékokat olyan gyárakban gyártják, ahol az egyének ezeket a késztermékeket különféle összetevők kombinálásával építik. Az alkatrészeket manuálisan vagy speciális gépekkel lehet összeállítani, és ezt a munkát gyártók végzik.

Munkaköri kötelességek

Bármely berendezés beszerelése előtt a gyártóknak el kell olvasniuk és meg kell érteniük a szerelési utasításokat, például a tervrajzokat és vázlatokat. Ezután át kell haladniuk az összeszerelendő alkatrészek listáját, biztosítva, hogy mindegyiküket elszámolják. A specifikációk alapján a gyártók összeállítják a berendezést, méréseket végeznek, áthelyezik az alkatrészeket, és gondoskodnak arról, hogy minden alkatrész megfelelően illeszkedjen és rögzítve legyen. A berendezések összeszerelése mellett a gyártók azonosítják a hibákat vagy hibákat. Ha az ilyen hiányosságok azonosulnak, a gyártók javításokat és hibaelhárítást végeznek a lehető legjobban. Ehhez további szerszámok használata, valamint pótalkatrészek és egyéb kellékek rendelése szükséges.

$config[code] not found

Képzési követelmények

A középiskolai oklevél vagy annak megfelelője általában a minimális oktatás, amely ahhoz szükséges, hogy a munkát a gyártóként megszerezzék. Bár a legtöbb gyártó megismeri a köteleket a munka közben, egyes vállalatok támogatják a szakma számára új képzési programokat. Néhány nagyobb szervezet, mint például a repülőgépgyártók és a fogyasztói termékek társaságai, a foglalkoztatás szempontjából figyelembe vehetők, hogy a pályázóknak társult végzettséggel rendelkezzenek.

Must-Have készségek

Bár a kezdő gyártók a szakmába való ugrással sok készségüket megszerzik, bizonyos tulajdonságok előfeltételei annak, hogy sikeresek legyenek a szerepben. A gyártóknak fizikai erővel kell rendelkezniük, és sok kitartással kell rendelkezniük, mivel a nehéz tárgyak emelése és hosszú ideig tartó állása a munka normája. Ezeknek a munkásoknak a kivételes kéz-szem koordinációval kell rendelkezniük, hogy pontosan manipulálják a kis tárgyakat. Ezen túlmenően, sok objektumgyártó munkája gyakran színkódolt, ami kizárja a színhullámú jelölteket a foglalkozásból.

Szakmai Egyesület

A karrierfejlesztést és a hálózatépítési lehetőségeket kereső gyártók professzionális menedéket találhatnak a Fabricators & Manufacturers Association International-mel. Az 1970-ben alapított szervezet célja, hogy tagjait „a technológiai tanácsokkal, oktatási programokkal” és a hálózatépítési eseményekkel közösen hozza össze. Az MFA a FABTECH-t, az iparágnak szentelt legnagyobb konferenciát is gyártja, és különböző kiadványokat tesz közzé, amelyek a gyártási és a feldolgozóipar konkrét szektorait célozzák.

Feladat és fizetés

Az Egyesült Államok Munkaügyi Statisztikai Hivatala szerint a gyártók foglalkoztatása várhatóan csak 4% -kal nő 2012 és 2022 között, ami lassabb ütemben, mint más szakmákban, az egyre kevesebb gyártót igénylő gyártási folyamat hatékonyságának növekedése következtében. Az e szakmában foglalkoztatottaknak fizetett átlagos fizetés 2012-ben 28.580 dollár volt.

2016 Az összeszerelők és gyártók fizetési adatai

Az Egyesült Államok Munkaügyi Statisztikai Hivatala szerint az összeszerelők és a gyártók 2016-ban átlagosan 31.150 dolláros fizetést kaptak. Alacsony szinten az összeszerelők és a gyártók 24,650 dolláros 25 százalékos fizetést kaptak, ami azt jelenti, hogy 75 százaléka többet ért el, mint ez. A 75. százaléka 39,970 dollár, ami 25 százalékkal többet keres. 2016-ban 1,819,300 embert foglalkoztattak az Egyesült Államokban összeszerelőként és gyártóként.