A kórház főorvosának tipikus munkaköri leírása

Anonim

Sebész munkaköri leírása

A sebész feladatai és felelőssége a képzés és a szakértelem függvénye. Általában a műtét a sérülések, hibák vagy betegségek vizsgálata vagy kezelése speciális ismeretek és precíziós műszerek segítségével. A kórházakban és az orvosi központokban általában számos sebész van, akik közül néhányan általános műtétet végeznek, és mások, akik egy adott korcsoport vagy testrész kezelésére szakosodnak.

A sebészeti főnök, más néven a műtét vezetője, egy engedéllyel rendelkező, tapasztalt orvos, aki jelentést tesz a felső adminisztrátoroknak. A főorvos kezeli a kórházi személyzetet, az osztályvezetőket és az orvosokat, hogy biztosítsák a legmagasabb minőségi és szolgáltatási színvonalat minden sebészeti osztályon és a létesítmény egészében. A főorvos jelentős szerepet játszik az intézmény politikáinak és céljainak kialakításában. A vezetői tapasztalatok elengedhetetlenek ebben az igényes helyzetben. A jelenleg a műtétfőnököként dolgozó személyek teljes felében több mint tizenöt éves tapasztalat van.

A vezető sebész egy sebészi csapatot vezet, ha egynél több orvosnak van szüksége az eljáráshoz. Bármely intézményben a vezető sebész nem feltétlenül azonos személy. Ez attól függ, hogy milyen eljárást hajtanak végre, és az érintett személyek szakértelmét.

Oktatási követelmények

Sebészre való áttérés évekig tartó szigorú oktatást igényel. Először is, meg kell keresni egy főiskolai diplomát, lehetőleg az egyik természettudomány, a kémia, a fizika illetve a matematika. Fontos, hogy magas pontszámú átlagot (GPA) érjünk el, mivel az orvosi iskolák általában a 3.6. Az orvosi iskolákba való felvétel versenyképes. A sikeres pályázónak - a magas GPA mellett - általában 510 vagy annál nagyobb pontszámra van szüksége az Medical College felvételi teszten (MCAT).

Az orvosi iskola négy évig tart. Az első két évben előadások és laboratóriumi kurzusok szerepelnek a fejlett élettudományokban, az orvosi etikában és a gyakorlatban, valamint a farmakológiában. Az elmúlt két évben a diákok különböző orvosi szakterületeken teljes körű klinikai rotációt végeznek. A jövőbeli orvosok a betegekkel és a felügyelt klinikai környezetben engedélyezett orvosokkal együttműködve valós ismereteket és tapasztalatokat szerezhetnek, amelyeket saját gyakorlatukban fognak használni. Lehetőségük van különböző karrierlehetőségek feltárására és arra, hogy megtanulják, hogy milyen döntést hoznak a gyakorolni kívánt szakterületről.

Az orvostudományi iskola után az új orvosoknak meg kell szerezniük az engedélyt abban az államban, ahol gyakorolnak. Ezután három vagy több éves szakképzést folytatnak, amelyet rezidensnek hívnak. A szükséges tartózkodási idő a szakterülettől függ. Az általános sebészhez ötéves tartózkodási idő szükséges. A mellkasi szervekre összpontosító torok sebészeknek általános sebészeti rezidenciát és egy további két évet kell teljesíteniük a szakterületen. Az agyra és a gerincvelőre összpontosító idegsebészek egy éves általános sebészeti rezidenciát és ötéves neurológiai képzést végeznek. A plasztikai sebészeknek hároméves rezidenciát kell teljesíteniük az általános műtétben, és két évig tartó plasztikai sebészetet. Egyes sebészek a poszt-rezidencia képzési programját teljesítik, melyet közösségnek neveznek, ha tovább akarnak szakosodni a sebészeti területen. Például egy idegsebész a gyermekgyógyászatra specializálódhat, amely a csecsemők, a gyermekek és a serdülőkorúak kezelése. A plasztikai sebész a kozmetikai műtétre specializálódhat, ami önkéntes vagy rekonstrukciós műtét, olyan betegek esetében, akik születési rendellenességekkel vagy trauma okozta deformációval rendelkeznek.

Munkakörnyezet

A sebészek kórházakban, orvosi központokban és járóbeteg-sebészeti központokban dolgoznak. A speciális gyakorlattól függően az órák hosszúak és szabálytalanok lehetnek. A kozmetikai sebészek például rendszeres munkaidőben tudják tervezni a betegeiket. A trauma sebészeknek viszont lehetnek esték, éjszakák, hétvégék és ünnepek. A sebészek munkanapjaik nagy részét a lábukra töltik. Kiváló kézi ügyességre és jó kommunikációs készségekre van szükségük a csapat tagjaival való együttműködéshez a sebészeti színházban.

A sebészek általában korlátozott munkaidőben találkozhatnak a betegekkel, és konzultálnak az egészségügyi csapat más tagjaival. A sebészeti főnök, mint adminisztrátor, jelentősen több időt tölt az irodában és az orvosokkal és a menedzsmenttel való találkozókon.

Fizetés és munkahelyi Outlook

Az Egyesült Államok Munkaügyi Statisztikai Hivatala (BLS) nyomon követi az adatokat és előrejelzéseket készít majd szinte minden polgári foglalkozásról. A jelentett éves fizetés az orvosoknak és sebészeknek 2017-től évente átlagosan 208 000 dollár volt. A Salary.com munkahelyi honlapja szerint a sebészek fizetése 322 568 és 452 703 dollár között változott. A földrajzi elhelyezkedés, a munkáltató, az oktatás, a tapasztalat és a speciális készségek mind a sebészek jövedelmének széles köréhez járulnak hozzá.

A BLS előrejelzi, hogy az orvosok és a sebészek 2026-ra mintegy 13 százalékos növekedést fognak elérni. Ez az átlagnál gyorsabb, mint az összes többi munkahely.