Vezető vásárlói munka leírása

A vállalkozások, a kormányzati szervek, az iskolák és a sok árut használó szervezetek általában beszerzési ügynököt vagy vásárlót foglalkoztatnak. Ezek a munkatársak szakértők a különböző termékek és szolgáltatások megtalálásában, amelyekre a szervezetnek szüksége van. Vezető vásárlók lehetnek az a személy, akik elsősorban az üzleti szükségletek megvásárlásáért felelősek, akár nyers mezőgazdasági termékek, szövetek, akár fogyasztási cikkek.

Munkaköri kötelességek

Vezető vásárlók, más néven beszerzési ügynökök vagy beszerzési vezetők felelősek annak biztosításáért, hogy a munkáltatói anyagi szükségletek teljesüljenek. Például egy kiskereskedelmi üzletlánc vásárlója felelős a boltban eladott összes áru megvásárlásáért. Ezeknek a munkavállalóknak meg kell találniuk a beszállítókat, gondoskodniuk kell arról, hogy a szállítások időben történjenek, gondoskodjanak több kiskereskedelmi forgalmazásra, és felügyeljenek más beszerzőket. A vezető vevők általában több vezetői felelősséggel rendelkeznek, mint az átlagos beszerzési ügynökök, és gyakran szükségessé válhatnak az új termékáramok beszerzésére, új gyártók megtalálására, a beszerzési stratégiák kidolgozására, valamint mások felügyeletére és felügyeletére.

$config[code] not found

Oktatás és képzés

Vezető vásárlók általában hivatásukat fiatal beszerzési ügynökökként vagy asszisztens vevőkként kezdenek. A legtöbb munkáltató inkább a főiskolai végzettséggel rendelkező vállalkozókat részesíti előnyben az üzleti, marketing, közgazdasági, vagy az adott iparághoz kapcsolódó fokozatban. A vezető vevők általában sokéves munkatapasztalattal rendelkeznek vásárlóként, sokan mesterfokozattal is rendelkeznek.

Munkakörnyezet

A vezető vevők általában beltéri irodai környezetben dolgoznak. Gyakran többet tudnak dolgozni, mint a szokásos 40 órás munkahét, különösen akkor, ha olyan szektorban dolgoznak, ahol szezonális különbségek tapasztalhatók a termék igényeinek megfelelően. Ezek a munkások sok időt tölthetnek konferenciákra, beszállítókkal való találkozásra és új beszerzési lehetőségek felderítésére.

szakértelem

A vezető vevők gyakran felelősek nagy vásárlásokért, amelyek jelentős beruházást jelentenek a munkáltatóknak. Ezeknek a munkavállalóknak kiválónak kell lenniük ahhoz, hogy képesek legyenek a jó vásárlási lehetőségek azonosítására, a piaci ingadozások felismerésére és a kedvező vásárlási helyzetek kihasználására. Képesnek kell lenniük arra, hogy jó kapcsolatokat ápoljanak a beszállítókkal annak érdekében, hogy a lehető legjobb árakat kaphassák munkáltatóik számára. Más ügynökök vezetése vezetési és vezetői készségeket is igényel.

Állás és fizetés

A Munkaügyi Statisztikai Hivatal szerint a vásárlók és a beszerzési ügynökök munkahelyei 2008 és 2018 között várhatóan átlagosan gyorsabban növekednek. 2008-ban mintegy 527 400 pozíciót nyitottak meg, ezen munkavállalók többsége (mintegy 295 000) beszerzési ügynököként dolgozott. A beszerzési menedzserek átlagkeresete körülbelül 89 000 dollár volt, az első 10 százalék pedig évente több mint 142 000 dollárt keresett. A vezető vásárlói pozíciók általában magasabb fizetéssel rendelkeznek, bár ez a szám nagymértékben változhat az olyan tényezőktől függően, mint a tapasztalat, az ipar és a munkáltató.