A másolási szerkesztő munkaköri leírása

Ha a szociális média fiókjait és a barátainak rossz nyelvtani és helyesírási görbéjét görgeti, vagy nagy örömmel találja a nyomtatott anyagok hibáit, a másolatszerkesztő karrierje ideális lehet az Ön számára. A perfekcionista álom munkája, a másolás szerkesztése magában foglalja a kifogástalan nyelvtani készségeket és a szemet, hogy meggyőződjön arról, hogy semmit nem tesz közzé hibákkal. Ha szervezett, jó határidőkkel rendelkezik, és 20 lépésben azonosíthat egy rosszul használt vesszőt, akkor ez az Ön feladata.

$config[code] not found

Szerkesztő szerkesztő munka leírása

A másolószerkesztők áttekintik a cikkek, könyvek és egyéb kiadványok végleges tervezeteit annak érdekében, hogy azok hibamentesek és olvashatók legyenek. Megvizsgálják és korrigálják a nyelvtant, az írásjeleket és a helyesírást, valamint minden mondat olvashatóságát és tisztaságát. A másolatszerkesztő szintén áttekintést ad a stílusról, változtatásokat és javításokat tesz szükség esetén, így a darab a szerkesztési irányelvhez igazodik. A kiadványtól függően a másolatszerkesztő is felelős a tényfeltárásért, a tények és adatok ellenőrzéséért és a források megerősítéséért. Néhány másolószerkesztőt az oldalelrendezések tervezése terheli.

Oktatási követelmények a másoló szerkesztők számára

Bár a legtöbb példányszerkesztőnek legalább egy főiskolai diploma van angolul, újságírásban vagy más kapcsolódó témában, a részletekért és az angol nyelv szilárd megértéséért a munka elsődleges képzettsége. Lehetőség van arra, hogy másolatot készítsen, de a munkáltatók többnyire a nyelvtani és szerkesztési stílusok ismereteivel foglalkoznak, mint például az Associated Press és a Chicago stílusok, valamint a tökéletes, hibamentes másolat készítésének elkötelezettsége. A létrehozott példányszerkesztők gyakran felkészítik a készségeiket olyan képzések és workshopok révén, amelyeket olyan szervezetek kínálnak, mint például az American Copy Editors Society.

Szerkesztői szerepkör másolása a kiadói iparban

A szerkesztők sokféle beállításban dolgozhatnak, köztük a kiadók, újságok, magazinok és online kiadványok. A nagymennyiségű írásos anyagot előállító vállalkozások vállalati másolatot készítenek. Másolja a szerkesztőket a reklám- és marketingügynökségekben, nyomtatott és online anyagokat szerkesztve az ügyfelek számára. A szerződéseket és egyéb biztosítékokat előállító pénzügyi szolgáltatási szervezetek a példányszerkesztők legfőbb munkáltatói. Egyes másolók szerkesztői szabadúszóként dolgoznak projekt vagy szerződés alapján, egyszerre több ügyfelet.

Szerkesztés-fizetés

2017-től a medián másolószerzői fizetés 58,770 dollár volt. Az összes másolószerkesztő fele többet keresett, és fele kevesebbet keresett. A példányszerkesztők legalacsonyabb 10 százaléka kevesebb, mint 30.380 dollárt keresett, míg az első 10 százalék évente több mint 114 000 dollárt szerzett. A legmagasabb fizetett szerkesztők azok, akik a pénzügyi szolgáltatási szektorban dolgoznak. A legkevésbé fizetett szerkesztők között szerepelnek az újságok, folyóiratok, könyv- és könyvkiadási szektorok.

Munka növekedési trendek

Ezen a területen a növekedés várhatóan lassú vagy nem létezik a következő évtizedben, nagyrészt a kiadói ipar változásai és az online publikációk hagyományos nyomdai médiák nyomása miatt. A Munkaügyi Statisztikai Hivatal 1% -kal csökkenti az ezen a területen végzett munkahelyek számát. A másolás-szerkesztési munkák iránti magas érdeklődéssel párhuzamosan a verseny az elkövetkező években erősen erős lesz.