Szórakozáskezelő munkaköri leírása

Amikor egy cégnek egy partit kell dobnia, akkor egy szórakoztató menedzser megtörténik. A szórakoztató menedzser (a rendezvényszervező néven is ismert) társadalmi események szervezéséért felelős és időközönként felelős.

Míg az eseménykezelés egy nagy pártnak tűnhet, nehéz munka lehet hosszú órákkal és feszült pillanatokkal. Vessen egy új pillantást a szórakoztató menedzsmentre, amikor legközelebb egy magas színvonalú rendezvényen vesz részt.

$config[code] not found

Funkció

Az eseménykezelő felügyeli a marketingesemények végrehajtását a szponzorációtól a zárásig. A vállalati erőforrások és a költségvetési források optimalizálása érdekében más szervezeti egységekkel folytatott eseményeket is koordinálnak. Kelly Brown szerint az MSU Entertainment Online egy különleges eseménykezelő felelős az új üzletek létrehozásáért és a rendezett események zökkenőmentes működéséért, a tervezési szakaszok kezdetétől, az összes esemény részletének sikeres végrehajtásához való összegyűjtésével, a tényleges események befejezésével és tisztításával.”

típusai

Az eseménykezelők rengeteg eseményt tartanak ügyfeleiknek, néhány menedzser pedig bizonyos szakterületekre specializálódott. Vannak különleges rendezvényszervezők esküvők, divatesemények, technikai, üzleti és egyéb területeken, míg néhány vezető házon belül dolgozik egy cég marketing osztályán. A szabadúszó menedzserek, különösen azok, akik személyi képességekkel rendelkeznek, több alkalommal is működhetnek. Ha kreatívan és jól csatlakozik, egy szórakoztató menedzser képes a legtöbb pártot kihúzni egy kis kutatással.

Jelentőség

Különleges eseménykezelők az adott ügyfél fogadó arcát képezik. Nélkülük különleges események válnának olyan zavaró eseménynek, amely potenciálisan megzavarhatja az ügyfél életét. A felek sok munkát igényelnek; a személyzet menedzsmentje, a szórakoztatók felvétele, a berendezések bérlése, a takarítás és a csarnokkölcsönzés mind időt és költséggazdálkodást igényel. A sikeres szórakoztató menedzser koordinálhatja ezeket a területeket, kapcsolatait felhasználva, hogy a feleket olcsóbbá, könnyebbé és könnyebbé tegye.

Fizetés és juttatások

A Salary.com szerint az átlagos szórakoztató menedzser évente 75.000 dollárt tesz ki (2009-től). Ha egy vállalatnál dolgozik, az ellátások általában egészségbiztosítást és fizetett szabadságot tartalmaznak. A szabadúszó szórakoztató menedzserek felelősek a saját előnyeikért, de sokan képesek megfizetni saját lefedettségüket.

A hozzáadott oldalak közé tartozik a hálózatépítés, az ingyenes szórakoztatás, az utazás és a szponzoroktól származó ingyenes anyagok. Érdekes kereskedelmi kiállítások és találkozók is vannak az iparági szakemberek számára.

Oktatás és tapasztalat

A vállalati rendezvénytervezési pozíciókra általában 4 éves főiskolai végzettség szükséges. Az előnyben részesített nagy cégek közé tartoznak a szabad művészetek, a PR, a kommunikáció, az újságírás vagy az üzleti élet; a szabadúszó azonban önálló vállalkozást tud kezdeni fokozatosan.

Az eseménykezelés olyan karrierterület, amely alulról felfelé előléptethető; sokan elkezdnek dolgozni gyakornokként vagy önkéntesként, végül erősebb pozíciókhoz és magasabb szintű ügyfélkörhöz jutnak. A szakmai gyakorlatok nagy segítséget jelentenek, mint a belépő szintű asszisztensek.

Lehetséges

Az iparág egyre növekszik, mivel az új vállalkozások és a régi cégek marketing segítséget bérelnek. Brown szerint "minden vállalat és vállalkozás számos munkahelyet tartalmaz, amelyek a különleges események tervezésével és koordinálásával kapcsolatosak." A promóció magában foglalja a menedzsment munkahelyek megszerzését egy nagyobb vállalatnál, amely magasabb költségvetést és rangosabb alkalmakkal foglalkozik. A vállalkozó potenciális vezetők elindíthatják saját rendezvény-tanácsadó cégüket is, a kapcsolataikat a felek könyvelésére és az események előmozdítására használhatják.