Mentális egészségügyi technikus munkaköri leírása

A fém-egészségügyi szakembert pszichiátriai segédnek is nevezik. Bár a technikus egy mentális egészségügyi csapat felügyelete alatt dolgozik, a technikus közvetlen segítséget nyújt a betegeknek. A segéd szocializálódik, segíti és figyeli a mentálisan beteg betegeket. A technikus segíti az adminisztratív feladatokat is. Sikeres mentális egészségügyi szakembergé válás képzést, képzettséget és oktatást igényel. Az amerikai Munkaügyi Statisztikai Hivatal (BLS) szerint a medián bér 2008-ban 12,77 dollár volt.

$config[code] not found

Segítő feladatok

Hongqi Zhang / iStock / Getty képek

A mentális egészségügyi szakember érzelmileg zavart, mentálisan sérült vagy fogyatékkal élő betegekkel dolgozik. Szocializálhat a kártyajátékokkal játszó páciensekkel, kísérettel kísérheti őket, és tévét nézhet. Emellett egy pszichiátriai segéd is segíti a betegek ápolását. Segíthet a fürdőben, öltözködésben vagy étkezésben szenvedő betegeknek. A segéd a betegeket kísérli, hogy napi feladatokat végezhessenek, mint például a vásárlás. A technikus megfigyeli a betegeket bármilyen rendellenes viselkedési vagy fizikai jelre.

Közigazgatási feladatok

byryo / iStock / Getty Images

A mentális egészséggel foglalkozó csapattal való együttműködés - amely magában foglalja a regisztrált ápolókat, terapeutákat, szociális munkásokat és pszichiátereket - részt vesz a betegkezelések tervezésében és végrehajtásában. Ezen túlmenően, egy mentális egészségügyi szakember interjút ad a pszichiátriai intézményekbe felvett emberekre. Ez a pozíció részletes nyilvántartást, a pszichiátriai csapatnak a betegek viselkedésében bekövetkezett változásokról szóló jelentést, valamint a mentális egészségügyi szolgáltatások koordinálását igényli.

Oktatás

Robert Kneschke / iStock / Getty Images

Ez a helyzet megköveteli, hogy a pályázóknak középiskolai diploma vagy GED legyen. Az Oktatási Portál szerint társult diploma javítja a foglalkoztatási lehetőségeket. A mentális egészségügyi technológia társult diplomája általában két évig tart. A programban részt vevő diákok részt vesznek a csoportpszichiátriai ápolásban. A BLS szerint a BLS szerint a kórház előzetes tapasztalatot igényel otthoni egészségügyi segédként vagy szoptató segédként.

Megszerzett készségek és képesítések

A sikeres mentális egészségügyi szakembernek türelemre, a stresszes és igényes helyzetek kezelésére, valamint a kivételes kommunikációs készségekre van szüksége. Ez a feladat a készségek megfigyelését igényli. A technikusnak szüksége van arra, hogy önállóan és egy csapat részeként dolgozzon. Jó fizikai állapotban kell lennie. A BLS szerint a munkaadók rendszerint fizikai vizsgálatot, betegségvizsgálatot és bűnügyi háttérellenőrzést igényelnek a felvétel előtt.

Munkahelyi környezet és órák

Alexander Raths / iStock / Getty Images

A mentális kórházak, a klinikák, az iskolák, a szociális szolgálatok és a félúton lévő házak általában mentális egészségügyi szakembert bérelnek. Ez a helyzet sok állást és mozgást igényel. A mentális egészségügyi szakembernek Floridai egészségügyi karrierje szerint lehet, hogy korlátozza az erőszakos betegeket. Jellemzően a mentális egészségügyi szakember heti 40 órát dolgozik, de ez magában foglalhatja az ünnepeket, estéket, hétvégéket vagy harmadik műszakot a BLS szerint.