A Visual Merchandiser munkaköri leírása

A vizuális kereskedők egy olyan boltban lévő kiskereskedelmi csapat részét képezik, amely tárolja az ablakokat és a megjelenítőket, hogy a termékek a legjobbak legyenek. Ez a pozíció a divat trendek és marketing ismereteit, valamint a készletek nyomon követését és a promóciók összehangolását igényli. A bolt vizuális árusítása kulcsfontosságú a környezet professzionális, trend és nyereséges megtartásához.

Oktatás

A vizuális kereskedők gyakran egyetemi diplomát szereznek üzleti, marketing vagy tervezői szakon. Vagy lehet, hogy jelentős tapasztalattal rendelkeznek a kiskereskedelemben. A legtöbb kiskereskedelmi tevékenység kéri, hogy kiskereskedelmi értékesítési vagy marketing tapasztalattal rendelkezzen, hogy megértse a bolt küldetését és irányát. Nagy üzletekben szükség lehet arra, hogy vezetői tapasztalattal és ismeretekkel rendelkezzen a vizuális merchandising személyzet koordinálásával kapcsolatban.

$config[code] not found

Feladatok

A vizuális árusító feladatai köre nagymértékben változhat, a bolt méretétől függően. Nagy üzletekben a kreatív megjelenítések csapatépítésében részt vehet, és promóciós anyagokat rendezhet az áruház márkák számára. A kis üzletekben a vizuális kereskedő kezelheti a kijelzőt, a készletgazdálkodást és az értékesítési munkatársak termékképzését. A vizuális árusító elsődleges feladata azonban a bolt és a képviselt márkák kívánt képének megtervezése. Ez úgy történik, hogy a helyet tiszta, funkcionális és vonzóvá teszi az értékesítés ösztönzésére.

Munkaidő

A vizuális kereskedők az üzletek elején találhatók, ami azt jelenti, hogy az üzletekben időnként késő esteket és kora reggeleket készítenek, hogy felkészítsék a boltot egy nagy értékesítésre. Ezeken az időkön túlmenően a nagyobb vezetői csapattal jellemzően a 9-5 pozíció, amely nyomon követi az aktuális készletet és a közelgő promóciókat. A munkának van egy fizikai összetevője is, hiszen szükség lehet arra, hogy a polcokat, termékeket és megjelenítőket mozgassa az értékesítési padlón.

Fizetés

A vizuális kereskedő általában teljes munkaidőben dolgozik, és a kiskereskedelmi létesítmény méretétől függően évente 35 000 dolláros díjat tud fizetni. A legmagasabb bérek általában a nagyobb városok nagyobb üzletágai és lánc üzletei, sok üzlethelyiséggel, hogy elrendezzék és nyomon követhessék. A vizuális kereskedők rendszerint a többi áruház munkavállalójához hasonló ellátási csomagot kapnak, és a középszintű vezetők arányához közel fizetnek.