Adatközpont-üzemeltető munkaköri leírása

Az adatközpontok azok, ahol a vállalatok megtartják a nagyobb számítógépeket és a nagygépeket, és az adatközpont-kezelők gondoskodnak arról, hogy ezek a munkaruhák hatékonyan működjenek. Ezek azonosítják a hálózati szerverek hibáit és problémáit, és jelentik azokat az adatközpont-kezelőknek. A Simply Hired álláshely azt jelezte, hogy az adatközpont-üzemeltetők átlagos fizetése évi 40 000 dollár volt, 2014-től kezdődően.

Elsődleges feladatok

Az adatközpont-üzemeltetők szabványos működési eljárásokat írnak le a munkáltatói adatközpontok számára, és fenntartják az összes rendszer konfigurációját. Az összes menetrend szerinti munkát a felügyelők utasítása szerint is futtatják. Az adatközpont-üzemeltetők az iparági trendek alapján kutatják és értékelik az információs szoftvereket és hardvereket, és tervezik az összes hardvereszköz rutin karbantartását. Az ügyfélszolgálati támogatási kérdések megoldása az alkalmazottaktól és a helyi hálózatok, illetve a helyi hálózatok és az adatátvitel funkcióinak figyelemmel kísérése az adatközpontok másik fontos feladata.

$config[code] not found

Munkakörnyezet

Számos adatközpont-üzemeltető rendszeres irodai munkaidőben dolgozik, de mivel az adatközpontok naponta 24 órát futtatnak, szükség lehet esténként és hétvégén. Előfordulhat, hogy technikai problémák esetén is híváson kell dolgozniuk. A hálózati rendszerek fontossága miatt a legtöbb vállalati beállításnál az adatközpont-üzemeltető feladata stresszes lehet. A hálózati technikusok, ahogy néha hívják, sok órát is töltenek a lábukon, és ellenőrzik a hatalmas számítógépes hálózati eszközök minden szempontját.

Tanulmányok és Képesítések

Az adatközpont-üzemeltetőnek általában legalább egy társ-diplomát kell igénybe vennie a számítástechnikában, az informatikában, a menedzsment információs rendszerekben vagy a rendszerelemzésben. A munkáltatók előnyben részesíthetik az egy vagy több éves informatikai vagy számítógépes üzemeltetési tapasztalattal rendelkező személyeket. Egyéb alapvető követelmények a részletekre való figyelem, a fizikai állóképesség, a többfeladatos képesség és a kritikus gondolkodás és a problémamegoldó készségek.

Átlagos fizetések és az Outlook

A Simply Hired szerint az adatközpont-üzemeltetők átlagkeresete évente 39 000 dollár volt. A munkáltatók fizették nekik a legmagasabb átlagkeresetet 62 000 dollárral évente Washingtonban, és a legalacsonyabb átlagkeresetet $ 30.000 évente Dél-Dakotában. Az Egyesült Államok Munkaügyi Statisztikai Hivatala elvárja, hogy a számítógépes támogató szakemberek foglalkoztatása 2012-től 2022-ig 17% -kal nőjön, ami az átlagnál gyorsabb.

Fejlesztési lehetőségek

Az adatközpont-üzemeltetők a számítógépes támogató csoportok kulcsfontosságú részét képezik, ezért várhatóan több elérhető munkát találnak. Azok, akik szeretnének előrelépni, az adatközpont-kezelők vagy adatközpont-kezelők lesznek, akik felügyelik a számítógépes adatközpontok minden funkcióját, és kiképzik és felügyelik az üzemeltetőket. Ezek a pozíciók rendszerint a számítógéppel kapcsolatos főiskolai végzettséggel rendelkeznek.